Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Lue: "Keşke hala Cavaliers koçu olabilseydim"

Eski Cleveland Cavaliers koçu Tyronn Lue, hala Cavs'e koçluk yapmayı dilediğini söyledi.

Eski Cleveland Cavaliers koçu Tyronn Lue, hala Cavs'e koçluk yapmayı dilediğini söyledi.

Cavaliers geçen sezona 0-6 başladıktan sonra, Lue'nun işine son vermişti, ancak bu kararın yanlış olduğuna inandığını belirtti.

42 yaşındaki Lue, LA Clippers ile asistan koçluk görevinde bulunuyor, lakin arzusu, Cleveland'da kenarda yer almayı sürdürmekti.

"Bence bu olmamalıydı. Bu olduğunda... her şeyi perspektife koydum. Çalışmaya devam etmeliydim, bu bir işti, bunu anlamalıydım. Çok zordu. Cleveland tarihinde ilk şampiyonluğu kazanmak ve daha sonra finallere çıkmak (sonraki iki yıl) ve ardından altı maç kaybettikten sonra işten atılmak, başa çıkması zor bir şey. İşleri farklı bir şekilde yapmış olsaydınız ne olacağını düşünmeye başlıyorsunuz."

"Bir antrenörün üç kez üst üste finallere çıkıp bir şampiyonluk kazandıktan sonra (üçüncü finallerden hemen sonraki sezon), altı maç içinde yollandığını çok sık görmezsiniz. Muhtemelen hiç görmemişsinizdir."

"ASLA İŞTEN ATILMAK İSTEMEZSİNİZ..."


Lue'nun sözleşmesinde üç yılı ve 19 milyon dolar alacağı bulunuyor. Seyahat etmek ve sağlığına odaklanmak için zamanı olan Lue, bir noktada neredeyse LeBron'un Lakers'taki koçu olmaya yakındı.

"Bu gerçekleştiğinde, (GM) Koby (Altman) ve (Cavs sahibi) Dan (Gilbert) ile konuştum ve 'Bir şampiyonluk koçu olup, üç kez üst üste finallere çıktıktan sonra böyle bir şeyle uğraşmak zorunda kalmak, bu senin için gerçekten adil değil' gibi bana bakmışlardı. Böyle bir duruma nasıl bakarsanız bakın, asla işten atılmak istemezsiniz. Durum iyi olsun ya da olmasın, yine de işten atılmayı ve özgeçmişinizde bunun bulunmasını istemezsiniz."

Lue, takımla dört sezon boyunca 128-83 derecesinde ilerlemiş ve Cavs ile takım tarihindeki ilk ve tek şampiyonluğu kazanmıştı.