Lampard: "Jose Mourinho beni etkiledi"

Chelsea'nin yeni menajeri Frank Lampard, teknik direktörlük kararının altında yatan nedenleri ve etkilendiği isimleri anlattı.

Haber; Sporx.com
Lampard: 'Jose Mourinho beni etkiledi'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
20 Temmuz 2019 17:32
Chelsea'nin çiçeği burnunda menajeri Frank Lampard, mavilerin teknik direktörü olarak geçirdiği iki haftadan sonra açıklamalarda bulundu.

Yirmili yaşlarında menajer olmayı düşünmediğini belirten İngiliz teknik adam, "Oyuncuyken göreceli olarak daha bencil olabiliyorsunuz, kendi formunuzu düşünüp gün gün en iyi halinizi sahada göstermeye çalışıyorsunuz. Biraz yaşlandıktan sonra fark ediyorsunuz ki, başkaları için de sorumluluk almanız gerekiyor ve sorumluluk aldığınız o anlar menajer olduğunuzda işinize çok yarıyor." ifadelerini kullandı.

Teknik adamlık yapma konusunu 30 yaşlarına geldiğinde düşünmeye başaladığını belirten Lampard, "30 yaşıma geldiğimde bu konu hakkında düşünmeye başladım, bir sonraki adımı düşünmekti aslında bu benim için. Geriye baktığımda her şeyin değiştiği bir 'ding' sesi hatırlamıyorum. Bir çok menajer ile çalıştım ve hepsi de beni olumlu etkiledi. Gerçekten benimle ve takım arkadaşlarımla çalışma şekillerine saygı duyuyorum." dedi."JOSE BENİ MENTAL OLARAK ETKİLEDİ"

Portekizli teknik adam Jose Mourinho hakkında da konuşan Frank Lampard, "Jose Mourinho beni taktik ve fiziksel olarak değil de daha çok mental olarak geliştirdi. Buraya ilk geldiğinde onunla bir çok kez konuşmuştum ve beni çok etkilemişti. Birçok önemli menajer ile çalıştım tek tek isimlerini saymayayım, ama her biri bana sahada süre verdi ve beni düşünmeye itti, asıl önemli olan ve ilgi çekici olan şey bu." ifadelerini kullandı.

Çalıştığı tüm menajerlere saygı duyduğunu belirten Lampard, "Çalıştığım tüm hocalarıma saygı duyuyorum her hocanız ile yakın olmanız imkansız ama menajer olduktan sonra anladım ki hocalar için iş daha da karışık. Her hocanızı sevemezsiniz ve her oyuncunuzu da sevemezsiniz ama birlikte çalışmak zorundasınız." dedi."KENDİ YOLUMDAN GİTMEYE ÇALIŞIYORUM"

Eski hocalarından Ancelotti ve Mourinho ile hala iletişimde olduğunu söyleyen Lampard, "Tek bir menajerden etkilendiğimi söyleyemem, kendi yolumu çizdiğime inanıyorum. Her oyuncuyla gün gün görüşmeye çalışıyorum, sorunları kendi yöntemlerimle çözmeye uğraşıyorum. Eğer yaşadığım sorunlarda Carlo Ancelotti'yi arasam, bu durumu ikimiz için de karmaşıklaştırır, bu yüzden aramamayı tercih ediyorum." ifadelerini kullandı.

Bu hafta Guus Hiddink'den de tebrik mesajı aldığını ve mutlu olduğunu söyleyen Lampard, "Geri dönmek çok iyi hissettirdi. Tesisleri ve içinde çalışan insanları tanımak çok ciddi bir avantaj, bu durum ilk günlerimi çok kolaylaştırdı." sözleriyle açıklamasını noktaladı.

İtalyan teknik adam Sarri'nin Juventus'a gitmesiyle Chelsea'nin başına gelen Frank Lampard, geçtiğimiz yıl Derby Country ile Premier Lig'in kapısından dönmüştü.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ