Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr'e göre, Warriors'ın 2015 ve 2017 şampiyonluğu arasındaki fark!

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Warriors'ın 2015 ve 2017 yılının şampiyon takımları arasındaki büyük farkı anlattı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Warriors'ın 2015 ve 2017 yılının şampiyon takımları arasındaki büyük farkı anlattı.

Birçok insan Warriors hanedanını iki farklı dönem olarak görüyor - 2014'ten 2016'ya kadar "Strength In Numbers" dönemi ve 2016 yazında Kevin Durant'in gelişiyle, 2016'dan 2019'a kadar süper dominant dönemi.

Kerr, 2015 ve 2017 yılının takımları arasındaki farkı şöyle açıkladı:

"Bence ilk şampiyonluk beklenmedik bir anda gelmiş gibiydi. Derinlerde, 2015'te kazanabileceğimizden gerçekten emin değildik. Kendimizi başarabileceğimize ikna etmeye çalışıyorduk, ama pek emin değildik. Ama 2017'de dünyanın en iyi takımı olduğumuzu ve şampiyonluğu kazanacağımızı biliyorduk. Biz şampiyonun kazanma güvenine sahiptik ve Kevin Durant de vardı. Yani tamamen farklı bir inanç seviyesi."