Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr: "Tekrar en iyi beş savunma takımından biri olmalıyız"

Golden State Warriors baş antrenörü Steve Kerr, takımının "en iyi beş savunma takımından biri olmaya" geri dönmeleri gerektiğini söyledi.

Golden State Warriors baş antrenörü Steve Kerr, takımının "en iyi beş savunma takımından biri olmaya" geri dönmesi gerektiğini söyledi.

Kerr yakın zamanda Indiana Pacers'a kaybedilen maç sonrası takımına çok kızdığını, ancak kelime seçiminin kötü olduğunu açıkladı.

"Benim ana mesajım savunma yapmak zorunda olduğumuz. En iyi beş savunma takımı arasına geri dönmeliyiz. Muhtemelen Indianapolis'te sözlerimi kötü seçtim. Umursamadıklarını söylediğimde, bu onların "umursamadığı" anlamına gelmiyordu. Bu benim için box out yapmadıkları, pas arasına girmedikleri ve üst düzeyde rekabet etmedikleri anlamına geliyordu. Ama birisinin umurunda olmadığını söylediğinizde, bu onların karakterlerini sorguladığınız şeklinde yorumlanabilir.

"Sanırım herkes adamlarımız hakkında ne hissettiğimi biliyor. Harika bir grup ve bir şampiyonluk grubu. Bu yüzden muhtemelen sözlerimi yetersiz seçtim. Ama benim bu adamlara hatırlatmaya çalıştığım, playofflarda kazanmak için, daha iyi bir seviyede savunma yapmaları gerektiğiydi. Ve bu sene de çoğunlukla yaptığımızı düşünüyorum, fakat son sekiz, dokuz maçta aynı şekilde yapmadık. Şalteri açmak öyle kolay değil. İşte bu yüzden çok sinirlendim. Ama beni tanıyorsunuz. Genelde yılda iki pano kırar ve takıma bir kez bağırırım, bu yüzden kotam artık doldu."

Warriors 58-23'lük serisiyle Batı konferansı ikincisi konumunda.


7/24 NBA TÜRKİYE