Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr: "Ömrümde, Klay'in 37 sayılık çeyreği gibi bir tecrübe yaşamadım"

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Klay Thompson'ın ünlü 37 sayılık çeyreğinin "dini bir deneyim" gibi olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Klay Thompson'ın ünlü 37 sayılık çeyreğinin "dini bir deneyim" gibi olduğunu söyledi.

Ocak 2015'te Thompson, Sacramento Kings'e karşı 126-101'lik maçın üçüncü çeyreğinde 37 sayı atmıştı. Çeyrekte Thompson, 13/13 isabetle oynamış ve 9 üçlük denemesinde de isabet bulmuştu.

Bu çeyrek, NBA tarihindeki en dominant çeyreklerden biri olmaya devam ediyor ve Kerr, hala üstesinden gelemiyor:

"Altı yıllık koçluğumda, oyuncu ve taraftarlar arasındaki bağlantı ve yerde neler olduğu konusunda yaşadığım en şaşırtıcı deneyim olmaya devam ediyor. Şaka yapmıyorum. Umarım bu kulağa abartma gibi gelmez, ama dini bir deneyim gibiydi. Oyunun zirvesinde bir oyuncuya şahit olmak, aynı zamanda neredeyse onunla bunu deneyimleyen ve takım arkadaşlarıyla birlikte onun kadar istekli olan 20.000 taraftarın önünde yapması, inanılmazdı. Bu benim için bir koç ve bir oyuncu olarak hissettiğim her tecrübenin üstünde yer alıyor. Hiç böyle bir şeyin parçası olmamıştım."