Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr: "Kobe, MJ'den aldığı tavsiyeyle onu yenebileceğini sanıyordu"

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın, Chicago Bulls ikonu Michael Jordan'ı savunduğu zaman edindiği tutum hakkında konuştu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Golden State Warriors koçu Steve Kerr, Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın, Chicago Bulls ikonu Michael Jordan'ı savunduğu zaman edindiği tutum hakkında konuştu.

Kerr, Bryant'ın MJ'den bir şeyler öğrenmeye ne kadar hevesli olduğu zamanı şöyle hatırladı:

"Michael Jordan'a sahadayken sürekli bir sürü soru sorduğunu hatırlıyorum. Birbirlerini savunuyorlardı. Birkaç tavsiye almaya çalıştığını görebiliyordum. Oldukça ilginçti.

Tabii ki o dönemde onun kadar büyük bir oyuncu değildi. Ama belli ki, Michael Jordan'ı, sırf ondan tavsiye istediği için yenebileceğini düşünme cüretine sahipti. Ve Michael da ona karşı çok iyi oynamıştı, o da bir şeyler biliyordu."

"KOBE'Yİ KOBE YAPAN ŞEY DE BUYDU!"

Kerr, Kobe'nin neden efsanevi bir oyuncu olduğunu da şu şekilde açıkladı:

"
Kobe, başarılı olmak için gereken özgüvene sahipti. Atletizmi ve beceri seviyesi çok yüksekti. Ama nihayetinde Kobe'yi Kobe yapan şeyin şu olduğunu düşünüyorum: Michael Jordan'dan, ona karşı oynadığı ilk maçta tavsiye isteme cüreti. 18 yaşındaki birçok çocuk, normalde Michael'a karşı oynamaktan ölesiye korkar. Ama o çok meraklı biriydi. Bu olağanüstü bir durum."