Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Jimmy Butler'ın savunmakta en zorlandığı 5 oyuncu!

Miami Heat yıldızı Jimmy Butler, The Players Tribune için yazdığı açıklayıcı bir yazıda, savunmak zorunda kaldığı en zorlu beş oyuncunun bir listesini paylaştı.

Haber; Sporx.com
Miami Heat yıldızı Jimmy Butler, The Players Tribune için yazdığı açıklayıcı bir yazıda, savunmak zorunda kaldığı en zorlu beş oyuncunun bir listesini paylaştı.

Sıradan taraftarların bile tanıyacağı çok tanıdık isimler bırakan Butler, bu listeyi oyuncuları savunmanın ne kadar zor olduğuna göre sıralamadı, ancak, herhangi birinin ligde savunduğu tüm oyunculardan en zorlusu olabileceğini açıkladı.

1. LeBron James, Los Angeles Lakers

"O hala ligin en komple oyuncusu. Kelimenin tam anlamıyla her şeyi iyi yapıyor. Şutu var. Pas veriyor. Çembere gidiyor. Savunma yapıyor. Bir sayıya mı ihtiyacınız var? LeBron işi halleder. Bir ribaund, top çalma veya blok mu gerekiyor? Halleder. Neye ihtiyacınız varsa, ne zaman ihtiyacınız olursa. Bron işi çözer."

2. Kyrie Irving, Brooklyn Nets

"Dripling şekli çok zekice ve kurnazca, sanki top eline iple bağlı gibi. Crossover, arkadan geçirme, dönme hareketi, sağa ve sola gitme - nasıl yapması gerekiyorsa, her zaman gitmek istediği yere gidiyor. Ve o kadar kesin bir şekilde yapıyor ki, tüm bu farklı kombinasyonları çalıştığını falan düşünürdünüz. Ama gerçekten iş sırasında uyduruyor. Aptalca bir şey."

3. Kevin Durant, Brooklyn Nets

"KD temiz bir hücum silahı. Onun gibi şut atmak, sahada hızlı olmak, point guard gibi top hakimiyeti olması ve çemberde bitiriciliği olması bir tarafa, bir de bunları 2.10 boyundayken mi yapacaksın? Bildiğin hile gibi bir şey."

4. Steph Curry, Golden State Warriors

"Nihai yeşil ışığa sahip olsa da bunu kötüye kullanmıyor. Çıkıp sadece öyle şut atıp durmuyor. Hepsi süper hesaplı. Bazen yarı sahayı geçer geçmez şuta kalkıyor. Ve ligdeki diğer herkes için bu kötü bir şuttur. Ama onun için iyi bir şut. Rutini bu. Bir de ona baskı yapmaya ve atışına engel olmaya çalıştığınızda, yanınızdan hemen geçip gidebileceği ve takım arkadaşlarını da oyuna dahil edebileceği gerçeğini de aklınıza getirin."

5. James Harden, Houston Rockets

"Ayrı oyun planı yaptığınız adamlardan biri. Oyuna girdiğiniz gibi, 'James'e 40 attırmıyoruz beyler.' diyorsunuz. Ama atıyor. Bu, durdurulamaz bir oyuncu demektir. Sanırım şu anda ligin en durdurulamaz oyuncusu kim diye birden fazla kişiye sorsanız, sağlıklı bir KD ve James arasında kararsız kalacaklardır. Ama bana sorarsanız? James Harden. Net."