Ibrahimovic: "Herkesten daha iyi olmalıyım"

Zlatan Ibrahimovic, Milan'a yeniden katılması ve futboldaki geleceği üzerine konuştu.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; AA
Ibrahimovic: 'Herkesten daha iyi olmalıyım'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Temmuz 2020 16:39
Zlatan Ibrahimovic, Milan'da yeniden forma giyiyor olması ve futbolculuk kariyerindeki geleceği üzerine konuştu.

Ibrahimovic, eski Milan'a katılmak isteseydi Monza'ya eski Başkan Berlusconi'nin yanına gideceğini söyledi.

"BENİ ALMADAN GİTMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ"

Milan'a Ocak ayında tekrar katılan Ibrahimovic; "Galliani (Milan CEO'su) beni aradı ve 'Bana bunun senin Milan'ın olmadığını söyledin. Senin eski AC Milan'ın Monza'da 11 km uzaklıkta Berlusconi'nin elinde yer alıyor.' dedi. Galliani'yi seviyorum, bir sportif direktörün ne yapması gerekiyorsa öyle davranıyor. Milan'a ilk kez transfer olduğumda, İsveç'teki evime gelmişti ve beni almadan gitmeyeceğini söylemişti." dedi.

Ibrahimovic, taraftarsız oynanan maçlar hakkında; "Taraftar olmadan biraz garip oluyor. Maçların en az yüzde 50'sine etkileri var. Sizi hareketlendiriyorlar ve kendinizi canlı hissediyorsunuz." dedi.

"HERKESTEN İYİ OLMALIYIM"

Ekim ayında 39. yaşını dolduracak olan Ibrahimovic; "Şu an 38 yaşındayım ama sahada koşmaya başlayınca diğerlerinden daha az koşmamalıyım. Aynısını hatta daha fazlasını yapmalıyım. Herkesten daha iyisini yapmalıyım çünkü ben böyle büyüdüm." dedi.

Zlatan Ibrahimovic, bu sezon Milan forması ile Ocak ayındaki transferinden itibaren 13 resmi maça çıktı. İsveçli süper yıldız, bu maçlarda takımına 6 gol ve 3 asistlik katkı sağladı.Tümü
TÜMÜ