Arıboğan'dan Futbol Direktörü ve transfer açıklaması

Galatasaray'ın İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan, sarı kırmızılı kulübün gündemi ile ilgili açıklamada bulundu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Lütfi Arıboğan
Lütfi Arıboğan
12 Kasım 2013 19:26
Galatasaray'ın Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Fenerbahçe'ye deplasmanda 2-0 yenilgikleri karşılaşmanın ardından bir kez daha olağanüstü toplanan sarı kırmızılı yönetimin toplantısı sona erdi. Kritik zirvenin ardından Galatasaray'ın İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan açıklamada bulundu.

LigTV'ye telefonla bağlanan Arıboğan, Galatasaray'ın gündeminde henüz devre arası transferi olmadığını belirterek Florya'ya futbol kökenli bir futbol direktörü getirme planlarının olduğunu yineledi.

İşte Arıboğan'ın açıklamaları:

"FLORYA İLE BENİM İLGİLENMEM KADAR DOĞAL BİR ŞEY OLAMAZ"

"Bir hayli gündem oluştu. Galatasaray'ın Sportif AŞ'sine bağlı olarak 6 tane direktörlük bana bağlı. Organizasyonun içerisinde. Bir tanesi de Futbol Direktörlüğü. En başından beri böyleydi zaten. Önceden planlamadığımız bir teknik direktörlük değişikliğine gittik. Benim ilgilenmem kadar doğal bir şey olamaz. Bir geçiş dönemi olduğu için daha fazla bir eğilim var. Bir futbol direktörünün atanacağı süreye kadar böyle bir durum var."

"DEĞİŞİM VAR, HEDEFLERDE DEĞİŞİKLİK YOK"

"Teknik direktör değişikliği yaşadığımız için bir geçiş dönemi yaşıyoruz. Sezon içerisinde hoca değiştirmek kolay değil, hocamız için de bu geçerli. Galatasaray'ın sportif, mali hedeflerinde bir değişme yok. Organizasyonda vs. değişiklik yok."

FLORYA'DA YAPILANMA OLACAK MI?

"Florya'da bir yapılanma var. Oradaki ihtiyacımız bir futbol direktörü. Futbol kökenli olması gerektiğini zaten konuşuyoruz. Onun dışında zaten oranın yapılanması gerçekleşmiş durumdadır."

TRANSFER OLACAK MI?

"Ara transfer dönemi yaklaştıkça dedikodular normal. Devra arasına kadar daha çok maçımız var. Teknik ekibimizin raporu itibarıyla bazı transferlerimiz olabilir tabii ki. Hocamız takımı tanıyor. Devre arasına kadar bu süreci yaşamamız gerekiyor. Bize gelen bir rapor da yok henüz. Buna göre ihtiyaçlarımızı belirledikten sonra neden olmasın."Tümü
TÜMÜ