Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Frye: "Bence LeBron, gelmiş geçmiş en iyisi"

Channing Frye, eski takım arkadaşı olan Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James'in neden gelmiş geçmiş en iyi oyuncu olduğunu düşündüğünü açıkladı.

Haber; Sporx.com
Channing Frye, eski takım arkadaşı olan Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James'in neden gelmiş geçmiş en iyi oyuncu olduğunu düşündüğünü açıkladı.

Frye, LeBron'un şu ana kadar oynayan en iyi basketbol oyuncusu olduğuna inanıyor.

Frye, yeni şovu Handles'da James'in ne kadar etkileyici olduğunu anlattı. Frye, Lakers yıldızının ligdeki 17. yılında halen ne kadar dominant olduğuna dikkat çekerek, neden King James'in hala en iyisi olduğunu düşündüğünü belirtti ve ayrıca LeBron ile olan tecrübesini de bu argümanın içine kattı:

"Bence bizlerin en iyi oyuncunun kim olduğu üzerine tartışma yapmamız çok güzel. Ama onun için bu direkt iş. Tekrar şampiyonluk kazanmaya hazır. Herkese ne kadar iyi olduğunu, takım arkadaşlarını ne kadar iyi yaptığını göstermeye hazır. Daha en baştan işlerin nasıl olacağını sadece rakiplere değil, takımına da gösteriyor. Lakers'la şampiyonluk kazanmaya hazır."

"İKİ GÜN DİNLENDİĞİNDE BİLE FARKLIYDI"


Frye, LeBron'un geçen sezon playofflara kalmadığı için iki ay fazladan istirahat etme şansı bulmasının ne kadar önemli olduğunun da altını çizdi:

"Ben bu adamın iki gün dinlenmeyle ne kadar farklı oynadığını görmüş biriyim. Yani iki ay fazladan dinlenmesi çok iyi, sürekliliği zaten daha önce duyulmamış bir seviyede. Bence şimdiye dek yaptıklarını bir başkası yapamayacak. Üst üste şampiyonluklar kazanıp, milli takımda da oynaması gibi. Bana göre kendisi gelmiş geçmiş en iyi oyuncu. Bunun büyük bir argüman olduğunu biliyorum. Ama ben Michael Jordan'la oynamadım, onunla oynadım. Her maça nasıl hazırlandığını ve takım arkadaşlarını nasıl daha iyi yaptığını gördüm. Yani adamım, zirvedeki adamdır."

Frye, LeBron'un 73-9'luk Golden State Warriors takımını yenip şampiyon olan Cleveland Cavaliers kadrosunda da yer alıyordu.