Fenerbahçe'den Mert Hakan tepkisi

Fenerbahçe'nin evinde 1-0 kazandığı Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu maçında Mert Hakan Yandaş'ın kırmızı kartı hakkında Fenerbahçe'den açıklama geldi.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Fenerbahçe'den Mert Hakan tepkisi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Ocak 2021 16:23
Fenerbahçe'nin evinde 1-0 kazandığı Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu maçında Mert Hakan Yandaş, Aytaç Kara ile ikili mücadele esnasında yerde kalmış ve daha sonra kırmızı kart görmüştü. Aytaç Kara ise pozisyonda kart görmezken, sarı lacivertlilerden tepki geldi. Fenerbahçe Kulübü, tahrik gerekçesiyle cezanın kaldırılmasını talep etti

İşte resmi açıklama...

"Dün akşam Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu'nda değerli rakibimiz Kasımpaşa ile oynadığımız maçta yaşanan ve kamuoyunun gündemini meşgul eden; yoruma, kişisel görüş ve değerlendirmelere kapalı, her şeyin gün gibi açık olduğu pozisyon ile ilgili tespitlerimizi kamuoyu ile paylaşma sorumluluğu doğmuştur.
 
Maçın 89. dakikasında, ikili mücadele esnasında çarpışan ve aynı anda yere düşen futbolcumuz Mert Hakan Yandaş ile rakip oyuncu Aytaç Kara arasında karşılıklı olarak fiili müdahaleler olmuş; hatta pozisyonun tekrarlarına bakıldığında ilk olarak rakip oyuncu Aytaç Kara oyuncumuz Mert Hakan'ın kafasına tekme atmış sonrasında oyuncumuz reaksiyon göstermiş ve sadece bizim oyuncumuz kırmızı kart ile cezalandırılmıştır.
 
Önünde gerçekleşen pozisyon için dördüncü hakem Yiğit Arslan orta hakem Ümit Öztürk ile iletişime geçmiş midir? Ekran başında pozisyonları birçok açıdan inceleme şansı olan VAR hakemi Erkan Özdamar, maçın orta hakemi Ümit Öztürk'ü bu konuda uyarmış mıdır?
 
Uyarmış ise orta hakem neden ve nasıl inceleme gereği duymamıştır?
 
Uyarmadı ise açık ve net bir şekilde kırmızı kartı gerektirecek bu hareket neden görmezden gelinmiştir? 
 
Bununla birlikte oyuncumuz Mert Hakan'ın tamamen etkiye tepki olarak gerçekleştirdiği hareketine karşılık; geçen sezon ve bu sezon da dahil olmak üzere yaşanmış, kırmızı kart ile cezalandırılmış ve 'tahrik' dolayısıyla geri alınmış emsaller önümüzde duruyorken PFDK ve Tahkim Kurulu'nun standartlarının takipçisi olacağımızı şimdiden kamuoyunun bilgisine sunarız."

TFF'DEN AÇIKLAMA


Fenerbahçeli futbolcu Mert Hakan Yandaş, Kasımpaşa maçındaki kural dışı hareketi sebebiyle PFDK'ya sevk edildi.

İŞTE RESMİ İFADELER

"Fenerbahçe'nin 14.01.2021 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - KASIMPAŞA A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 15.01.2021 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir. Tümü
TÜMÜ