Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Durant, Ibaka'ya: "Finallerde sakatlanmasaydım, sizi yenerdik"

Brooklyn Nets süperstarı Kevin Durant, Toronto Raptors oyuncusu Serge Ibaka'ya, 2019 Finallerinde sakatlanmasaydı, Golden State Warriors'ın Raptors'ı yenebileceğini söyledi.

Brooklyn Nets süperstarı Kevin Durant, Toronto Raptors oyuncusu Serge Ibaka'ya, 2019 Finallerinde sakatlanmasaydı, Golden State Warriors'ın Raptors'ı yenebileceğini söyledi.

Ibaka'nın bir süredir devam ettirdiği Bleacher Report destekli "How Hungry Are You?"nun (Ne kadar açsın?) son bölümünde, Oklahoma City Thunder'dan eski takım arkadaşları, Warriors ve Raptors arasındaki 2019 NBA Finalleri hakkında konuştu.

Ibaka'nın konuklarına en eksantrik yemekleri yedirdiği programda, Durant'in geldiği bölüme özel olarak Serge, KD için bir yılan kızartma yaptı.

İkili arasındaki diyalog şu şekildeydi:

Ibaka: "Sakatlanmasaydın, bizi yenmiş olabileceğinizi düşünüyor musun?"

Durant: "Kesinlikle."

Ibaka: "Bundan emin misin? Yüzde 100 misin, kardeşim? Çünkü biz yanıyorduk... ateş gibiydik. Hiç kimse bizi durduramazdı."

Durant: "Ben durdururdum. Sub-Zero gibiydim (gülüyor)."

Ibaka: "7 maça gidebilirdik, ama kendimize çok güvenerek top oynuyorduk."

Durant: "Şöyle söyleyelim - eğer iki kez şampiyon olmuş bir takımla 7. maça gidersen, o maçı kazanamazsın. Olmaz . Altı maçta kazanmak zorundaydınız, ki öyle oldu. Ama orada olsaydım, bizi evimizde yenemezdiniz. "

Ibaka: "Sizi neredeyse beş maçta yeniyorduk, bunu biliyorsun değil mi?"

Durant: "Evet. Ama 6. maçta da neredeyse kaybediyordunuz. Klay [Thompson] oyundan çıktı ve neredeyse kaybediyordunuz. Yani 6. maçta sizi evimizde yenerdik. Ve 7. maçta da salonunuz o kadar sessiz olurdu ki yere iğne düşse sesini duyardınız. Şok olurdunuz."

Ibaka: "Evet."

Durant: "Bayağı şaşıp kalırdınız."

Ibaka: "Evet, haklısın (kahkahalar). Ama biz ateşliydik, bu yüzden de şampiyonuz."

Durant, serinin ilk dört maçını kaçırdığı gerçeğini ortaya çıkarmazken, Klay ve Kevon Looney de, Oakland'daki 3. maçta forma giyememişti.