Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Doncic: "Beni Sacramento alacak sandım"

Dallas Mavericks yıldızı Luka Doncic, Sacramento Kings tarafından draft edileceğini sandığını belirtti.

Haber; Sporx.com
Dallas Mavericks yıldızı Luka Doncic, Sacramento Kings tarafından draft edileceğini sandığını belirtti.

Doncic, The Athletic'e, draft sürecinde Kings grubunun ziyaretini anlattı:

"Madrid'e gelmişlerdi (Real Madrid için oynadığında onu izlemek ve 5 Haziran 2018'de bir akşam yemeği yemek için). Takım sahibi ile gelmişlerdi, herkes gelmişti, bu yüzden doğrusu beni seçeceklerini düşünmüştüm."

Daha sonra Doncic'e, 2018'de 2 numaralı seçim olarak neden Marvin Bagley'yi draft etmeye karar verdiklerini açıklayıp açıklamadıkları sorulduğunda, The Athletic'de yanıtının şöyle olduğu yazdı:

"Yani, sanırım bunun nedeni Euroleague; farklı bir basketbol olması. Avrupa'da - İspanya Ligi'nde - maç başına 12 sayı ortalamam vardı. Ve Euroleague'de de maç başına 14 atıyordum. Yani farklı bir basketboldu."

110
NBA kariyeri maçında Luka, 23.9 sayı, 8.5 ribaund ve 7.0 asist ortalamalarla oynarken, Bagley 74 maçta 14.8 sayı ve 7.5 ribaund ile oynadı.

O yıl birinci sıradan seçilen Deandre Ayton ise 83 maçta 16.5 sayı ve 10.6 ribaund ortalamalara sahip.