Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

D'Angelo, eski koçu Scott için: "Salağın tekiydi"

Minnesota Timberwolves point guardı D'Angelo Russell, eski koçu Byron Scott'ı kendisine yönelik adil olmayan muamelesi nedeniyle "salak" olarak nitelendirdi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Minnesota Timberwolves point guardı D'Angelo Russell, eski koçu Byron Scott'ı kendisine yönelik adil olmayan muamelesi nedeniyle "salak" olarak nitelendirdi.

2015'te Los Angeles Lakers'ın ikinci sıradan Draft ettiği D'Angelo takımla beklenen çıkışı yakalamamış ve iki sene içinde yolları ayırmışlardı. O dönemki Lakers koçu Scott ile Russell'ın ilişkilerinin zayıf oluşu ise, genel olarak bilinen bir durumdu.

Bleacher Raporu yazarı Jake Fischer'ın yeni kitabı 'Built To Lose: How the NBA's Tanking Era Changed the League Forever', ikilinin ilişkisini oldukça ayrıntılı bir şekilde belgeledi ve Russell da bu konuda düşüncelerini sundu.

Scott, bu davranışlarını Russell'ın iyiliği için yaptığını belirtmiş olsa da, D'Angelo bunu böyle görmüyordu:

"Salağın teki. Bence sebepsiz yere kötü niyetliydi. Sağlam bir adamdır ama koç olarak, işinde kötü bir adamdı."