Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Clippers'a, Inglewood Şehir Konseyi'nden arena onayı!

LA Clippers bir basın açıklamasında, yakında inşa edilecek olan Inglewood Basketbol ve Eğlence Merkezi'nin, Inglewood Şehir Konseyi tarafından oybirliğiyle onaylandığını duyurdu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
LA Clippers bir basın açıklamasında, yakında inşa edilecek olan Inglewood Basketbol ve Eğlence Merkezi'nin, Inglewood Şehir Konseyi tarafından oybirliğiyle onaylandığını duyurdu.

IBEC, organizasyon için 18.000 kişilik bir basketbol sahası, takım antrenman tesisi ve şirket ofislerine sahip olacak. İnşaatın 2021'de başlaması planlanıyor ve mekanın 2024-25 NBA sezonu öncesinde tamamlanması bekleniyor.

Clippers ticari operasyonlar başkanı Gillian Zucker, açıklamasında şunları söyledi:

"Arazi kullanımı yetkilendirme sürecinden çıkıp inşaata baktığımız için bugün, Inglewood Basketbol ve Eğlence Merkezi için yeni bir sayfa açılıyor. IBEC'in her parçası, oyuncular, müzikal yetenekler ve hayranlar için beraber deneyimi tanımlayacak, pişmanlık duymayan bir yoğunluk ile tasarlanıyor. Bu arena, şüphesiz, canlı basketbolun ve eğlencenin yerini hiçbir şeyin alamayacağını kanıtlayacak."

IBEC'in onayıyla ilgili haberler, Clippers'ın sahibi Steve Ballmer liderliğindeki CAPSS LLC'nin The Forum'u The Madison Square Garden Company'den satın almasından dört ay sonra geldi. Inglewood mülkünün satın alınması, IBEC'in inşaatının önünü açmaya yardımcı oldu.

IBEC'in ekonomik faaliyette yıllık gelir tahmini 260 milyon dolar şeklinde ve faaliyetinin ilk 15 yılında, yaklaşık 100 milyon dolar vergi geliri elde etmesi bekleniyor.

Clippers şu anda arenası olarak, rakibi Los Angeles Lakers ile Staples Center'ı paylaşıyor.