Aziz Yıldırım patladı!

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım sarı-lacivertli kulübün kongresinde açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com
Aziz Yıldırım patladı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Mayıs 2015 14:04
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Genel Kurul'da açıklamalarda bulundu.  Bu arada Fenerbahçe Yönetimi de ibra edildi.

AZİZ YILDIRIM'DAN 11 MADDE

* Savcı bize son isteğin nedir diye sorduğu zaman, "Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe" dedik. İşte bu söz, Fenerbahçe ruhunu yarattı.

* Beni kimse tehdit edemez. Ben öyle bir babanın oğluyum ki, beni kimse tehdit edemez. Benim damarımda kan başka akar. Her gecenin bir sabah olmaz. Bugüne kadar sabrettim.

* Abdullah Bey sizin yönetiminizden sanırım 850 milyon TL borç olduğunu söyledi. Doğru, 1 milyon TL var. Devlete 358 milyon dolar vergi verdik

* Sokağa çıkıyorum herkes, sarıluıyor, öpüyor. Bakın tek başımayım. yemek yiyoruz, yandaki masayla şakalaşıyoruz. Kimle sevgim yok biliyor musunuz, Fenerbahçe'nin parasını çalanlarla

* Ben sahadaki Alex'i hepinizden çok seviyorum. Sonra mukavelesi gitti, Mahmut Uslu, her gün evine gitti. Nobre ve Cristian ile Alex'i konuşun, anlatsınlar size. bir sözleşme geldi Hertha Berlin ile anlaşmış, onun üzerine çıktık ve Alex ile anlaştık.

* Bundan sonra tribünleri açıyorum. Esrar da içsinler kokain de. yeter artık, devlet uğraşmıyor, ben de uğraşmıyorum. Stadı herkese açıyorum gelsinler

* Daum, Alex'i beğenmemeye başladı. Sonra Aykut Hoca geldi, 'Ben bununla yapamayacağım' dedi. 'Yapma etme' dedik. Kardeşim falan araya girdi. Sonra kardeşim aradı bir gün, 'Çabuk gel Aykut istifa ediyor' dedi

* Ali söz verdi, sözünü yemez, başkan olacak. Çapulculara yer yok, o kongrede bizzat burada olacağım.

* Ersun Yanal kendisi çektirmiş. 'Ben yayınlayın' dedim ama 'Görüntülü yayınlayın' dedim. Tape gibi yayın yapmışlar. 'Görüntüyü olduğu gibi televizyonda yayınlayın' dedim, dediğimi yapmamışlar.

* Galatasaray benim dönemimde 9 kez şampiyon olmuş diyorlar. Ben hapisteydim, hapisten idare etmedim. Hapiste çok rahattım. Ne gelip para istiyorlar, ne öbürü 'Adam dövdü gel yardım et' dedi. Kimse beni üzmemek için bir şey istemiyordu.

* Rize'deki silahlı saldıran sonra yabancılar gitmek için izin istediler. Hep kötü, hep kötü. Bu memlekette hiç iyi bir şey yok mu? 'Başkan yorgun' diyorlar.


İŞTE YILDIRIM'IN SÖZLERİ...

"Demokrasi güzel bir şey ama demokrasi, demokrasiyi anlayanlar için. Demokrasinin ne olduğunu bilmeden kendi menfaatleriniz için yorumlar yaparsanız, size karşı yeni eleştirilerin geleceği kaçınılmaz."

"KULÜBE GELDİĞİMDE..."

"Kulübe geldiğimde ufacık bir yerdi, oturacak yer bulamıyorduk. Sonra Metin Aşık Dereağzı'ndaki tesisleri yapmaya başladı. 1991 yılında Futbol Şube Sorumlusu oldum. Ben, Hiddink, Cemil Turan orada küçük bir halı saha vardı, hepimiz duş almaya giderdik. Ortada bir soba herkes ısınır, aynı şekilde futbolcular. İki tane duş vardı, herkes sıra bekledir. Sonra Metin Aşık'ın tesislerine kulüp taşındı. Sonra Ömer Çavuşoğlu, Dereağzı'nda çim saha yaptırdı."

"DAR AĞACINDA OLSAK BİLE, SON SÖZÜMÜZ..."
"Fenerbahçe'de bir şantiye binası gibi mavi uzun bir alan vardı. Sayın Ali Şen oraya helikopteriyle inerdi, her yer toz duman olurdu. Ben Fenerbahçe'yi böyle aldım, 17 sene sonra Fenerbahçe burada. Bakın Fenerbahçe'ye bakın. ben ve arkadaşlarım ömrümüzün sonuna kadar bu yaptıklarımızla övüneceğiz. Çocuklarımız övünecek. Hiçbirimiz bu yaptıklarından pişman değil. Biz ayrıcalıklı Fenerbahçeliyiz. Fenerbahçe için esirgemeden canını verecek insanlardanız. Mehmet Ali Bey burada, 'Bu şike davası değil, sakın Fenerbahçe'nin aleyhine bir şey yapmayın' dedim. Bakın yüzü burada; söylesin. Savcı 'Son sözün ne?' dediğinde, 'Son sözüm dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe' diyen güruhuz biz"

"HERKESTEN HESAP SORACAĞIM"

"Beni kimse tehdit edemez. Ben öyle bir babanın oğluyum ki, beni kimse tehdit edemez. Benim damarımda kan başka akar. Her gecenin bir sabah olmaz. Bugüne kadar sabrettim, Fenerbahçe başkanı yaptı, etti demsinler diye. Twitterlarda, Pazartesi Fenerbahçe başkanıysam herkesten hesap soracağım. demokrasiymiş, gazetelerle bana demokrasi olmaz. Bir gün dahil kimseyi tehdit etmedim. Siz kulübün ne olduğunu bilmiyorsunuz."

"850 MİLYON TL BORÇ OLDUĞU SÖYLENDİ..."

"Abdullah Bey sizin yönetiminizden sanırım 850 milyon TL borç olduğunu söyledi. Doğru, 1 milyon TL var. Devlete 358 milyon dolar vergi verdik. Faiziyle, cezasıyla, herşeyiyle. Bu salonu yaptık. Murat Ülker'den Allah yüz bin defa razı olsun."

"ONLARLA DOST MU OLAYIM?"

"Benim yanımdan ayrılanlar iyi ayrıldıklarımız bile muhalefet yapıyor. Doğru söyleniyorsa başımın üzerinde yeri var. Sevgi yok, saygı yok, Ya sevgi kime yok? Sokağa çıkıyorum herkes, sarıluıyor, öpüyor. Bakın tek başımayım. yemek yiyoruz, yandaki masayla şakalaşıyoruz. Kimle sevgim yok biliyor musunuz, Fenerbahçe'nin parasını çalanlarla. Onlarla dost mu olayım?"

ALEX İÇİN OLAY YARATAN DETAYLAR...

"Stoper Alex vardı, Alex de Souza iel birlikte onu almak istiyorduk. Menajer Figer, Ocak ayında İstanbul'a geldi, Alex'i Daum'un istediğini, almak istediğimizi söyledik. O da 'Hanımı hamile, gelemez, seneye gelsin' dedi. O da bize Nobre'yi önerdi, 'Nobre gelsin sizi şampiyon yapar' dedi, aldık. Sonra Alex geldi. Alex başladı gayet iyi, saha içerisinde Marco Aurelio ile görüşmezdi ailecek. Brezilya'da Aurelio'nun ailesi daha alt seviyedeymiş. Ben bunları anlatmadım, 'Görüş derdim' görüşmezdi. Yaş da ilerleyince sıkıntılar başladı, hep 'Para, para, para'. Adam siz bağırdınız, 'Yuh' dediniz, adam çıkıyor dışarı. Kalktım ayağa, pardüsü üstümde, biz delikanlıyız ya, biz alkışladık, ya herkes bana yuh çekseydi!"

"ALEX HERTHA BERLIN İLE ANLAŞMIŞ"

"Ben sahadaki Alex'i hepinizden çok seviyorum. Sonra mukavelesi gitti, Mahmut Uslu, her gün evine gitti. Nobre ve Cristian ile Alex'i konuşun, anlatsınlar size. bir sözleşme geldi Hertha Berlin ile anlaşmış, onun üzerine çıktık ve Alex ile anlaştık."

"ESRAR DA İÇSİNLER, KOKAİN DE! YETER..."

"Bundan sonra tribünleri açıyorum. Esrar da içsinler kokain de. yeter artık, devlet uğraşmıyor, ben de uğraşmıyorum. Stadı herkese açıyorum gelsinler. Esrar mı içerleri ne yaparlar karışmıyorum. Artık kim kimin üstesinden gelirse. Ulan yürüyüş oluyordu, neden iptal ettiler. He Hulusi, az mı para verdin oğlum? "

"YA AYKUT HOCA GİDECEKTİ, YA DA ALEX"

"Daum, Alex'i beğenmemeye başladı. Sonra Aykut Hoca geldi, 'Ben bununla yapamayacağım' dedi. 'Yapma etme' dedik. Kardeşim falan araya girdi. Sonra kardeşim aradı bir gün, 'Çabuk gel Aykut istifa ediyor' dedi. Kuyt da odada, Kuyt dedi ki, 'Sen neden gidiyorsun hoca, görevini yapmayan' gitsin. Sonra Stoch ile tribünde oturuyor. Sonra Aykut Hoca'yı konuşturmadık. Sabah oldu, Alex kadro dışı. Kim kadro dışı, bakıyoruz Aykut Hoca. Sonra tercümanı aradı, kulübe geldi. Peki dedim, 'Ne istiyorsun? benden. 'Brezilya'ya gitmek istiyorum' dedi. 'Güle güle' dedim. Ya Aykut'u gönderecektim, ya Alex'i."

"ALİ KOÇ SÖZ VERDİ, ADAY OLACAK"

"'1 milyon üye' yapacağım dedim. Kulübü Fenerbahçelilere açmak ve demokrasiyi yaymak istiyordum. Bu yanlış anlaşıldı, 'Bana padişah, diktatör' diyorlar. Ben diktatör olsam kulübü açmazdım, 5-6 bin kişiyle sürekli başkan olmaya çalışırdım. Çok iddialı bir laf edeceğim. Ali Koç orada oturuyor, cumartesiden beri konuştuk. Tek sıkıntım, mahkemeden bir karar çıkması. Hukuk, adalet işlerse kararın lehimize çıkacağpını düşünüyorum. Başka şeyler olursa araya başka şeyler girerse, onu bilemem. Burası Türkiye. benden sonra burada başkan kim olacak çok önemli. Bunlara, bu çapulculara kulüp kalırsa yandık. Sonra Ali'yi aradım, kardeşim gibidir. Ali söz verdi, sözünü yemez, başkan olacak. Çapulculara yer yok, o kongrede bizzat burada olacağım. "

"İNSANLARI HEVESLENDİRELİM DİYE YALAN SÖYLEDİK"

"'1 milyon Üye' projesi böyle giderse kulübe yıllık 250 milyon dolar girecek. Böyle söyliyim, anlayın. 1998'de 13 milyon dolar borç, 16 milyon dolar da bütçesi varmış. Bugün borç 380 milyon dolar. Aktif toplan duran varlık 59 kat, borç 29 kat artmış. Biz insanları heveslendirelim diye yalan söyledik. 3 milyon dolara o tribün yapılır mı? Ankara'da tesis yaptık. Yalnız arazisini değeri 7 milyon dolar. Size hediye ediyorum. Kaça aldık, 1 milyon dolara aldık. Araziyi tarla diye aldık. Sonra Topuk Yaylası'nı yaptık. 26 milyon dolar. 13'ünü Fenerbahçe, 13'ünü İddaa-Spor Toto verdi. Bu salon da Fenerbahçe'nin tapulu malı. Murat Ülker bana dedi ki, 'Alın her şeyi siz yürütün, beni uğraştırmayın' dedi. Buranın 7 milyon dolar yıllık masrafı var, 'Almıyoruz' dedik"

ERSUN YANAL'IN SES KAYDI İÇİN...

"Ses kaydında kötü bir şey yok. Ersun Yanal kendisi çektirmiş. 'Ben yayınlayın' dedim ama 'Görüntülü yayınlayın' dedim. Tape gibi yayın yapmışlar. 'Görüntüyü olduğu gibi televizyonda yayınlayın' dedim, dediğimi yapmamışlar. ""BENİM DÖNEMİMDE G.SARAY 9 KEZ ŞAMPİYON OLMUŞ DİYORLAR..."
"Galatasaray benim dönemimde 9 kez şampiyon olmuş diyorlar. Ben hapisteydim, hapisten idare etmedim. Hapiste çok rahattım. Ne gelip para istiyorlar, ne öbürü 'Adam dövdü gel yardım et' dedi. Kimse beni üzmemek için bir şey istemiyordu. 98'de geldiğimde takımı ben yapmadım ki. Bursa'yı yendiğimizde manşet attılar, takıma ne yaptınzı dediler. Söylesene Hulusi oğlum, beraber çalıştık. Ben erkekçe oynarım, Galatasaray da olsa beşitkaş da olsa. Tribünlerde kimsenin altına saman koymadım. Yumurta kırdılar, üstüne saman koydular Galatasaray ve Beşiktaş taraftarını oturtmadılar. Ben bunları yapmadım."

"YABANCI FUTBOLCULAR GİTMEK İÇİN İZİN İSTEDİ"

"Kill for you" grubu benim kadar Fenerbahçeli değilsiniz. Alper diyor ki 'Bana yukarıdan küfür ediyorlar'. Ben gece gelip camınıza kurşun sıkayım, ne halde olursunuz görelim. O çocuklar ölümle burun buruna geldi. Siz hiç ölümün ne olduğunu hissettiniz mi? O çocuklar orada ölümü gördüler. Yabancılar gitmek için izin istediler. Hep kötü, hep kötü. Bu memlekette hiç iyi bir şey yok mu? 'Başkan yorgun' diyorlar. Valla çok iyiyim. Dün Hulusi'yi gördüm üzüldüm. Ben senden daha genç duruyorum.

MİLLİ TAKIM SPONSORLUĞUNA TEPKİ

Devletten isteklerimiz var. Voleybolda Milli Takım sponsorluğunu Vakıfbank'ın yapmasına karşıyız. Çünkü bizim oyuncularımız Milli Takım'da Vakıfbank giyiyor. Ayrıca Milli Takım hocalarının kulüp takım çalıştırmasını istemiyoruz. Obradovic'i istediler vermedik. Bizim kızlar gidiyor Milli Takım'a, hoca akıllarını çeliyor, Galatasaray'a alıyor. Ayrıca devlet kurumlarının spordan çekilmesini istiyoruz. Bu durum ülke sporunun ileri gitmesini sağlayacaktır. 

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
  • PUAN DURUMU
  • FİKSTÜR
  • STSL
  • 1.Lig
  • İng
  • Alm
  • İsp
  • İta
  • Fra
  • Hol
TÜMÜ