Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Butler: "Kötü adam ben olurum, herkes iyi adam olamaz"

Miami Heat yıldızı Jimmy Butler, "kötü adam" olmakla bir problemi olmadığını söyledi.

Miami Heat yıldızı Jimmy Butler, "kötü adam" olmakla bir problemi olmadığını söyledi.

NBA kariyeri boyunca, Butler kaba bir takım arkadaşı olarak ün kazanmıştı. Bu durum, Chicago Bulls ile son sezonlarında başlamış ve daha sonra Minnesota Timberwolves ile takımdan kendisini göndermeye zorlama adına yaptıkları gündeme oturduğunda, oldukça bilinir bir hale gelmişti.

Heat ekibi ile şu anda her şey yolunda gözükse de, Philadelphia 76ers ile ilgili de bazı sorunlar konuşulmuştu.

"BİRİNİ SEÇMELERİ GEREK"

The Athletic'ten Michael Lee ile çeşitli konularda konuşan Butler'a, ligde "kötü adam" olarak tanınması hakkında soru soruldu ve Butler, bunun onu çok fazla etkilemediğini, ayrıca insanlar için o adam olması gerekiyorsa, bunu yapmakta başarılı olabileceğini açıkladı:

"Kötü adam ben olurum. Neden mi? Çünkü her türlü kötü adam olacağım. Öyle. Kötü adamı ben yapacaklar. Birileri kötü adam olmalı. Herkes iyi adam olamaz. Medyanın çalışma şekli bu değil. Birini seçmeleri lazım. Hey, bakın ben size çok uygunum!"

Butler, takım arkadaşlarının kendisine saygı duyduğunu ve tıpkı onların arkasında olduğu gibi, onların da onun arkasında olduğunu biliyor. Kötü adam olmasından ziyade, Butler'ın rekabetçiliğinden ötürü insanlara hatalarını belirtme şeklinin, bazı insanları üzebileceği bir durum söz konusu.