X

Beşiktaş'tan bir ilk! e-Spor...

Beşiktaş Kulübü, Elektronik Spor Takımı'nı (e-Spor) kurdu.

Abone Ol
Beşiktaş'tan bir ilk! e-Spor...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
20 Ocak 2015 23:50
Beşiktaş Kulübü, elektronik spor takımı (e-Spor) kurdu.

Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, Akaretler'deki kulüp binasında gerçekleştirilen imza törenine, Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil, Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Futbol Altyapı ve Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Berkan Gocay, e-Spor Takımı Başkanı Onur Aksu, e-Spor Takımı Yöneticisi Berk Gocay, takım kaptanı Berke Demir ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Dijital Oyunlar Federasyonu Temsilcisi Murat Şengöz katıldı.

Metin Albayrak, yaptığı açıklamada, bir ilke imza attıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Her zaman olduğu gibi Türk spor tarihinde bir ilk olan kulübümüzde, tekrar bir ilke imza atarak yeni arkadaşlarımızla birlikte yeni bir şube açtık. İnşallah kulübümüze hayırlı olur. Dünyada her şey değişiyor. Bilgisayar ve internet ortamı artık yeni jenerasyonda ve sosyal anlamda çok farklı. Saha içerisinde değil, internet ortamında da bu tür mecraların çok yoğun olduğu bir ortamda arkadaşlarımızın sayesinde Beşiktaşımıza yeni bir şube katılmış oldu. Beşiktaş forması taşıyan arkadaşlarımızın hep en yukarıda hedefleri olduğunu biliyorum. Arkadaşlarımıza başarılar diliyorum."

Kulübün açıklamasında e-Spor ile ilgili şu bilgilere yer verildi:

"E-spor, hem fiziksel hem de zihinsel bir takım özelliklere sahiptir. Bunlar, sanal veya bilgisayar ortamında icra edilmesi, yeni tesis veya ekipman bakımından geleneksel sporlarla karşılaştırıldığında çok büyük finansal kaynağı gerektirmemesi, dünyanın her bölgesinde bu sporu icra edebilme olanağının bulunması, bireysel ve takım halinde oyuna açık olması ve doğasına özgü araç gereci gerektirmesidir. E-spor, dünyanın bir ucundaki insanın dünyanın diğer ucundaki insanla internet aracılığıyla buluşup oyun oynayabileceği ya da büyük elektronik spor organizasyonları aracılığıyla dünyanın farklı yerlerinden gelen insanların buluşup, oyun oynayabilecekleri hem fiziksel hem de zihinsel çaba gerektiren bir spor olarak tanımlanabilir."

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ