Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

"Ball, Edwards'a göre Draft'ta 'avantajlı' konumda" iddiası

Bleacher Report'tan Jonathan Wasserman'ın yakın tarihli bir raporuna göre, LaMelo Ball'un 2020 NBA Draftı'nda Anthony Edwards'a göre "bir avantajı" bulunuyor.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; Twitter
Bleacher Report'tan Jonathan Wasserman'ın yakın tarihli bir raporuna göre, LaMelo Ball'un 2020 NBA Draftı'nda Anthony Edwards'a göre "bir avantajı" bulunuyor.

Ball ve Edwards'tan, Draft'ta en çok tercih edilen adaylar olarak sıklıkla bahsediliyordu.

Batı Konferansı'ndan bir yöneticiye atıfta bulunan Wasserman'a göre Minnesota Timberwolves, Jarrett Culver için takas ettikleri geçen yılki Draft'tan sonra, kafası karışmış ve baskı altında hissediyor.

Wolves, iddiaya göre elindeki 1 numaralı draft hakkı için herhangi bir oyuncuya odaklanmış değil ve bu draft hakkını takas etmeyi tercih edebilir, ancak elinde tutarsa, Wasserman'ın kaynakları bu hakkın Ball için kullanılacağına inanıyor.

Wasserman, Ball'u muhtemel en iyi draft seçimlerinden biri olarak gören tek kişi değildi. The Athletic'den Sam Vecenie de, en son Draft tahminlerinde Ball'u birinci sıraya yerleştirmişti.

Timberwolves'un Draft'ta takas yapması durumunda bile, Golden State Warriors gibi 2 numaralı tercihe sahip olan bir takımın, Edwards'ı seçmeyebileceği ihtimali de bazı raporlarda yer almıştı.

Wasserman, Edwards'ın azmi ve genel olarak motoru ilgili endişelerin, kendisinin çekiciliğini sınırladığını belirtiyor.