•  
    Herkes onu teselli etti! 'Üzülme sonra yaparsın'
  •  
    Nzonzi için o gerçekler; "Görünmez kahraman"
  •  
    Fener'de yıldız doğuyor! Ne zaman yapsa oldu!..
  •  
    Onyekuru ile G.Saray 11'ini kurdular! Nasıl?
  •  
    Ve Süper Lig'de TARİHE geçecek bir dibe vuruş!..

Şenol Güneş, A Milli Takım'la 61. maçında

Ay-yıldızlı ekip, milli takımın başında ikinci dönemini geçiren Şenol Güneş yönetiminde yaptığı 60 maçta 31 galibiyet aldı, 15 kez mağlup oldu

Kaynak: AA
Şenol Güneş, A Milli Takım'la 61. maçında
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Kasım 2019 14:07
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, İzlanda ile perşembe günü oynanacak 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu maçıyla ay-yıldızlı ekibin başındaki 61. karşılaşmasına çıkacak. 

A Milli Takım'ın başındaki ikinci dönemini geçiren Şenol Güneş yönetiminde 42'si resmi, 18'i özel 60 maç oynadı. Milli takım, Güneş ile çıktığı 60 maçta, 31 galibiyet, 14 beraberlik ve 15 yenilgi yaşadı.

Türkiye, Güneş yönetiminde 92 gol attı, kalesinde 54 gole engel olamadı.

- Güneş yönetiminde 43. resmi maç

A Milli Takım, Şenol Güneş yönetimindeki 43. resmi maçını İzlanda ile oynayacak. 

Türkiye, Güneş idaresinde oynadığı 42 resmi maçın 26'sını kazandı, 8'ini yitirdi, 8'inde ise eşitliği bozamadı.

Bu maçlarda 77 gol atan ay-yıldızlı ekip, kalesinde 33 gol gördü.

- Şenol Güneş dönemi milli maçlar

 A Milli Futbol Takımı'nın, Şenol Güneş yönetiminde yaptığı maçlar ve sonuçları şöyle: 

 Tarih  Yer   Organizasyon  Rakip  Sonuç
 14.10.2019  Paris  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Fransa  1-1
 11.10.2019  İstanbul  Avrupa Şampiyonası Elemeleri    Arnavutluk  1-0
 10.19.2019  Kişinev  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Moldova  4-0
 07.09.2019  İstanbul  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Andorra  1-0
 11.06.2019  Reykjavik  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  İzlanda  1-2
 08.06.2019  Konya  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Fransa  2-0
 02.06.2019  Antalya  Özel  Özbekistan  2-0
 30.05.2019  Antalya  Özel  Yunanistan  2-1
 25.03.2019  Eskişehir  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Moldova  4-0
 22.03.2019  İşkodra  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Arnavutluk  2-0
 18.02.2004   Adana   Özel  Danimarka  0-1
 19.11.2003   İstanbul  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Letonya  2-2
 15.11.2003   Riga  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Letonya  0-1
 11.10.2003   İstanbul  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  İngiltere  0-0
 09.09.2003   Dublin  Özel  İrlanda Cumhuriyeti  2-2
 06.09.2003   Vaduz   Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Liechtenstein   3-0
 20.08.2003   Ankara  Özel  Moldova  2-0
 28.06.2003   St.Etienne   FIFA Konfederasyon Kupası  Kolombiya  2-1
 26.06.2003   Paris  FIFA Konfederasyon Kupası   Fransa  2-3
 23.06.2003   St.Etienne   FIFA Konfederasyon Kupası   Brezilya  2-2
 21.06.2003   Paris  FIFA Konfederasyon Kupası   Kamerun  0-1
 19.06.2003   St.Etienne    FIFA Konfederasyon Kupası   ABD  2-1
 11.06.2003   İstanbul  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Makedonya   3-2
 07.06.2003   Bratislava  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Slovakya  1-0
 30.04.2003   Teplice  Özel  Çekya  0-4
 02.04.2003   Sunderland  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  İngiltere  0-2
 12.02.2003    İzmir  Özel  Ukrayna  0-0
 20.11.2002   Pescara   Özel  İtalya  1-1
 16.10.2002   İstanbul  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Liechtenstein   5-0
 12.10.2002   Üsküp  Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Makedonya  2-1
 07.09.2002   İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri   Slovakya  3-0
 21.08.2002   Trabzon  Özel  Gürcistan   3-0
 29.06.2002   Daegu   Dünya Kupası Finalleri  Güney Kore  3-2
 26.06.2002   Saitama   Dünya Kupası Finalleri   Brezilya  0-1
 22.06.2002   Osaka  Dünya Kupası Finalleri   Senegal  1-0
 18.06.2002   Miyagi   Dünya Kupası Finalleri   Japonya  1-0
 13.06.2002   Seul   Dünya Kupası Finalleri   Çin  3-0
 09.06.2002   Incheon   Dünya Kupası Finalleri   Kosta Rika  1-1
 03.06.2002   Ulsan   Dünya Kupası Finalleri   Brezilya  1-2
 23.05.2002   Hong Kong   Özel  Güney Afrika  0-2
 17.04.2002   Kerkrade   Özel  Şili  2-0
 26.03.2002   Bochum  Özel  Güney Kore  0-0
 12.02.2002   Breda  Özel  Ekvador  0-1
 14.11.2001   İstanbul  Dünya Kupası Elemeleri  Avusturya   5-0
 10.11.2001   Viyana  Dünya Kupası Elemeleri  Avusturya  1-0
 06.10.2001   Kişinev   Dünya Kupası Elemeleri  Moldova  3-0
 05.09.2001   İstanbul  Dünya Kupası Elemeleri  İsveç  1-2
 01.09.2001   Bratislava  Dünya Kupası Elemeleri  Slovakya  1-0
 15.08.2001   Oslo  Özel  Norveç  1-1
 06.06.2001   Bursa  Dünya Kupası Elemeleri  Makedonya  3-3
 02.06.2001   İstanbul  Dünya Kupası Elemeleri  Azerbaycan  3-0
 25.04.2001   Gaziantep  Özel  Arnavutluk  0-2
 28.03.2001   Üsküp  Dünya Kupası Elemeleri  Makedonya  2-1
 24.03.2001   İstanbul  Dünya Kupası Elemeleri  Slovakya  1-1
 28.02.2001   Amsterdam  Özel  Hollanda  0-0
 15.11.2000   İstanbul  Özel  Fransa  0-4
 11.10.2000   Bakü   Dünya Kupası Elemeleri  Azerbaycan  1-0
 07.10.2000   Göteborg  Dünya Kupası Elemeleri  İsveç  1-1
 02.09.2000    İstanbul  Dünya Kupası Elemeleri  Moldova  2-0
 16.08.2000   Saraybosna  Özel  Bosna Hersek  0-2
Not: Skorlarda ilk takım Türkiye olarak alınmıştır.  

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
  • PUAN DURUMU
  • FİKSTÜR
  • STSL
  • 1.Lig
  • İng
  • Alm
  • İsp
  • İta
  • Fra
  • Hol
TÜMÜ