Ozan Tufan'dan Fenerbahçe itirafları!

Avusturya kampında çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe'de Ozan Tufan, çarpıcı itiraflarda bulundu.

Haber; Sporx.com
Ozan Tufan'dan Fenerbahçe itirafları!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Temmuz 2019 19:05
Geçen sezonu Alanyaspor'da kiralık geçiren ve tekrar Fenerbahçe'ye dönen Ozan Tufan, takımının Avusturya kampında açıklamalarda bulundu.

Hatalar yaptığını itiraf eden Ozan Tufan, şu açıklamalarda bulundu;

''HERKESE YENİ BİR OZAN GÖSTERMEK İSTİYORUM''

Milli takımda iki tane zor maç oynadık. Fransa'yı geçtik, İzlanda'da üzüldük. Grupları geçmeyi düşünüyoruz zaten, hedefimiz o. Fenerbahçe tarafına gelirsek eski Ozan değil de sanki yeni transfer gibi gelmek istiyorum. Fenerbahçe'ye ilk transfer olduğumda herkesin benden beklentisi çok yüksekti. O beklentileri karşılayamadım diye düşünüyorum. Benim de hatalarım oldu. Artık yeni bir sayfa açıp herkese yeni bir Ozan göstermek istiyorum. Bunun için çok çalışıyorum. Hocalarım da görüyor bunu.

''GÜZEL BİR FENERBAHÇE GÖSTERECEĞİZ''

Her takımın kötü bir sezonu olabilir. Fenerbahçe'nin geçen sezonu böyleydi. Bu sene yeni transferlerle, Ersun hocanın da yeni taktikleriyle Fenerbahçe'nin bu durumu atlatacağını düşünüyorum. İyi bir takımdaşlık var takımda. Geçen seneyi bir kenara atıp bu sene yeni bir sayfa açıp, güzel bir Fenerbahçe göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

''FENERBAHÇE'NİN DEĞERİNİ DAHA İYİ ANLADIM''

Wolfsburg ile maç yaptığımızda oradakiler Türkiye'nin en iyi takımıyla maç yapıyoruz gözüyle bakıyorlar. Fenerbahçe'nin yeri ayırdır. Ben hem kendim hem takımım için en iyisini istiyorum. Ben, burada iyi performans sergileyemedim diye düşünüyorum. Önce kafa olarak kendinizi verirseniz devamı geliyor. Ben bunu yaşadım. Fenerbahçe, benim için bir tutku, bir aşk. Bunun değerini çok iyi anladım. Umarım bu formayı bir daha hiç bırakmam.

Fenerbahçe'de şu an kalabalık bir orta saha grubu var. Emre abi de var, onun tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz. Onun bizimle olması bize hep artı bir değer katacaktır. Takım olarak Fenerbahçe için en iyisi neyse o olsun. Ozan oynamış, Emre oynamış o kadar önemli değil. Hepimizin isteği Fenerbahçe'nin iyi yerlere gelmesi.

''ALANYA'YA GİTTİĞİMDE DEPRESYONA GİRMİŞTİM''

Bana daha önceden teklifler gelmişti. Fenerbahçe'den başka bir yerde oynamak istemedim. Ailemden daha fazla Fenerbahçe'yi gördüm. Fenerbahçe'yi ailem olarak gördüm. Alanya'ya gittiğimde çok üzülmüştüm, depresyona girmiştim. Buranın değerini daha iyi anladım. Buradan ayrılmak istemiyorum. Sözleşmem de bitiyor. Sözleşmemi uzatırlar mı bu yönetimin kararı. Ben sadece saha içinde iyi performans göstermeye bakacağım. Gerisini yönetime bırakacağım.

Eljif'i kardeşim gibi severim. Çok iyi bir karakter, çok iyi futbolcu. Orada da iyi oynayacağını düşünüyorum. Fenerbahçe'yi en iyi şekilde temsil etmesini umuyorum. Emre abinin benim üzerimde çok büyük katkısı vardır. Benim daha iyi olmam için elinden geleni yapan bir insandır.

''BİR FUTBOLCU KAFASINI FUTBOLA VERİRSE BAŞARILI OLUR''

Salih, Alanya'ya gitmeden önce aramıştı beni. Alanya'da çok iyi insanlar var. Çok iyi şartları var. Orada başarılı olacağını düşünüyorum. Bir futbolcu kafasını sadece futbola verirse, dış etkenlere kendini kapatırsa başarılı olur. Ben bunu kendimde gördüm. Salih de bunu yaparsa başarılı olur.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
  • PUAN DURUMU
  • FİKSTÜR
  • STSL
  • 1.Lig
  • İng
  • Alm
  • İsp
  • İta
  • Fra
  • Hol
TÜMÜ