Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Nash: "Doğu, 90'lı yıllardan beri en güçlü halinde!"

Brooklyn Nets koçu Steve Nash, Doğu Konferansı'nın "90'lı yıllardan beri en güçlü halinde" olduğunu iddia etti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Brooklyn Nets koçu Steve Nash, Doğu Konferansı'nın "90'lı yıllardan beri en güçlü halinde" olduğunu iddia etti.

Doğu Konferansı, Batı Konferansı'ndaki yetenek havuzu derinliği nedeniyle uzun bir süredir daha zayıf olan konferans olarak görülüyordu.

Ancak Nash, yaptığı açıklamada bu durumun değiştiğini ileri sürerek, Doğu Konferansı'nın "uzun bir zamandır" olduğundan çok daha güçlü olduğunu belirtti:

"Doğu'nun uzun zamandır, en güçlü halinde olması gibi bir durum söz konusu. Kolayca maç almak diye bir şey yok. Batı da müthiş ve zirvede harika takımları var, lakin Doğu daha derin. Her gece ayrı bir savaş gibi. Ligin dengesi ve bu tür bir derinlik ve parite açısından, bunun iyi olduğunu düşünüyorum.

90'lardan beri bunu görmemiştik, fakat şimdiye dek böylesine rekabetçi bir Doğu Konferansı görmek heyecan verici oldu."

Nets, 16-7'lik derecesiyle Doğu'nun zirvesinde yer alıyor.