Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Mitchell: "Daha iyi olacağım"

Utah Jazz yıldızı Donovan Mitchell, geçtiğimiz gece Houston Rockets'a karşı alınan 100-93'lük 5. maç mağlubiyeti sonrası, "daha iyi olacağının" sözünü verdi.

Utah Jazz yıldızı Donovan Mitchell, geçtiğimiz gece Houston Rockets'a karşı alınan 100-93'lük 5. maç mağlubiyeti sonrası, "daha iyi olacağının" sözünü verdi.

Karşılaşmada yalnızca 1 asist yapıp 5 top kaybına sahip olan Mitchell, öncelikle dün geceki maçını şu şekilde yorumladı:

"Doğrusu, bazı denediğim şutlar tam istediğim noktalardaydı. Bir çoğu sadece hücum etmek istememle ilgiliydi. Bunu asla kesmeyeceğim. Tabii, 22'de 4 isabetle oynayıp 5 top kaybı yapmak da istemezsiniz. Ama oldu işte."

2003'ten beri hiçbir oyuncu en az 20 şut kullanıp %20'sinden azında isabet bulmamıştı, fakat bu seride bu durum iki kez oldu. James Harden, 3. maçta 3/20 isabetle oynamıştı. Mitchell'ın ise dün geceki performansı bu şekildeydi. Rockets, Harden'ın o maçtaki performansına rağmen galip gelse de, Jazz aynı şeyi Mitchell için yapamamıştı.

"LILLARD'IN DEDİĞİNİ AKLIMDA TUTUYORUM"

Mitchell, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Komiktir, Dame (Lillard) dün 'Başarısız olmadan, böyle zor zamanlardan geçmeden başarılı olamazsınız.' demişti. Bunun gibi bir an içerisinde o söylediğini çok canlı bir şekilde aklımda tuttuğumda, kızgın olduğumu fakat daha iyi olacağımı söyleyebilirim."

Mitchell, seride yalnızca %32.1 şut isabetiyle oynamıştı.