Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

LeBron ve Kyrie neden yürümedi? Griffin anlattı!

Cleveland Cavaliers'ın eski GM'i David Griffin, LeBron James - Kyrie Irving ikilisinin neden yürümediğini açıkladı.

Cleveland Cavaliers'ın eski GM'i David Griffin, LeBron James - Kyrie Irving ikilisinin neden yürümediğini açıkladı.

Birlikte geçen üç sezon ve üç NBA Final serisinden sonra, LeBron - Kyrie dönemi sona erdi.

Kyrie, geçen yaz şok edici bir takas talep etti ve sonunda Boston Celtics'e gitmişti.

Şimdi ise, Cavaliers ve Celtics'in Doğu Finalleri'nde (Kyrie'siz) karşı karşıya gelecek olmasıyla, eski GM Griffin, Bill Simmons'ın podcast'inde ikilinin neden yürümediğini şu sözlerle açıkladı:

"Bunun gerçekten durumsal bir şey olduğunu düşünüyorum. Birilerinin Pippen, birilerinin de Jordan olması gerekiyor diyorlar, ki bu bence de doğru. Ama Scottie Pippen'ın lige girmesinin nedeni inanılmaz derecede yetenekli bir savunma oyuncusu olmasıydı. Kendisinin lige girmesini sağlayan tüm özellikleri, evrim geçirip gelişerek sonunda olduğu oyuncu olmasını sağladı. Ama Chicago kendisinin yeteneklerini göstermesine engel falan da olmuyordu. Michael'ın, Scottie'nin sunduğu her şeye ihtiyacı vardı, bu sayede de uyumlu oldular."

"Ve bana kalırsa LeBron ve Kyrie zor bir uyumdu, çünkü Kyrie hücum alanında çok iyiydi ve kötü bir takımın hücum yükünü çekiyordu. Nasıl liderlik yapması gerektiği ve bununla birlikte nasıl kazanacağı kendisine öğretilmemişti. LeBron'un gelip dizginleri ele aldığı döneme kadar bu tarz bir fırsatı olmamıştı. Bu yüzden, kariyerinde tüm yükü taşımaya çalışmak zorunda kalırken ne kadar iyi olabileceğini görüp, bununla gelecek doğal gelişmeyi tecrübe etme şansı bulamadı. Ve bunu gerçekten istiyordu. Kötü bir takımda bunu yapma şansı oldu, iyi bir takımda yapma şansına da sahip olmak istedi."

"Olay, asıl adam olmak değildi. 'Ne kadar iyi olabilirim'di. Kapasitem nedir? LeBron sayı atabiliyor, sayı atmama ihtiyacı yok. Tüm pasları o verebiliyor, bu alanda da bana ihtiyacı yok. Ondan iyi bir savunmacı değilim. Sanıyorum ki uyum konusunu ve LeBron'un Kyrie'ye olan ihtiyacının onu Scottie yapmayacağını, çünkü Kyrie'nin onun boşluklarını doldurmasına gerek olmadığı konusunu burada anlatabildim."

Kyrie, Cleveland'da geçirdiği altı sezonda 21.6 sayı ve 5.5 asist ortalamalarla oynamıştı.
7/24 NBA TÜRKİYE