•  
  Badelj için 4 teklif var: Bir tanesi Fenerbahçe.!..
 •  
  Dünyada TRANSFERLER İşte atılan tam 30 İMZA
 •  
  Galatasaray'ın Diagne yerine A planı belli oldu
 •  
  İtalya'dan Ertuğrul için flaş açıklama; "İyi ama.."
 •  
  F.Bahçe'de savunmaya yeni bir TANK; o teklif...

Trabzonspor'da büyük polemik!

GÖRÜNTÜLÜ- Trabzonspor Genel Sekreteri Köksal Güney, olağanüstü kongre yapılması için imza toplayan muhalif delegelere seslendi, "Tarih bir gün imza atanlara hesap soracaktır" dedi.

Kaynak: DHA
Trabzonspor'da büyük polemik!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ağustos 2014 15:46
Trabzonspor'da muhalif delegelerin yerel gazetelere ilan vererek, "Yeterli imzayı topladık, kongre kararı alın" çağrısı yapmasının ardından yönetim kurulundan ilk açıklama geldi.

Bordo-mavili takımın Genel Sekreteri Köksal Güney, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak, "Neden seçime gitmemizi istiyorlar, bunu açıklasınlar?" dedi. Güney, şöyle konuştu:

"Trabzonspor hepimizin. Biz de Trabzonspor'a hizmet sevdalısıyız. Makam, mevki ve koltuk sevdalısı olmadık. Sadece kendimizi Trabzonspor'a hizmet etmeye şartlandırdık. Bu sene üç kulvarda hedefimiz var. Bunları başarmak istiyoruz. İmzalarla ilgili şunu söyleyeyim; bu tür şeylerin hep hukuksal bir yanı vardır. 'Ne kadar imza toplandı, genel kurula gitmeyi gerektirecek şartlar var mı?' gibi. Şu an için yönetim kurulumuza direkt ya da divandan gelen, 'İmzalar toplandı, yönetim kurulu seçime gitsin' diye bir başvuru yok. Böyle bir şey geldiğinde ona göre daha detaylı konuşacağız."

"HUKUKUN VERECEĞİ HER TÜRLÜ KARARA SAYGILIYIZ"

Güney, hukukun vereceği her türlü karara saygılı olacaklarını da belirterek, "Bizim de bir itiraz hakkımız varsa, söz sahibi durumumuz olduğunda gerekli girişimleri yapacağız. Biz sadece ve sadece hedeflerimize kitlendik. Trabzonspor'a hizmet etmek için buraya geldik. Delegeler bize seçimde bu hakkı vardı. Hedeflerimiz doğrultusunda çalışıyoruz. Önemli transferler yaptık. Takımımıza katkı yapacak isimleri teknik heyetimizin raporu doğrultusunda transfer ettik. Birileri ilanla, 'Genel kurul yapın' dedi diye böyle bir şey yapmamız mümkün değil. Bu da hukuka aykırı olur. Biz Türk adaletine güveniyoruz. Hukuk bize, 'Seçim yapın' derse bundan kimsenin kuşkusu olmasın seçim yapacağız. Şu ana kadar bize ne direkt olarak, ne de endirekt olarak divandan gelen bir başvuru var."

"SEÇİMLE GELEN İNSANLARIN SEÇİMLE GİTMESİNİ İSTERİM"

Kendilerine karşı haksızlık yapıldığını da vurgulayan Güney, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Seçimle gelen insanların seçimle gitmesini isterim. Bu kavga nedir? 4-5 yıl hiç sesini çıkarmadan eski yönetimlere tahammül eden insanların 200 milyon TL borca çıkana kadar konuşmayıp, biz borcu bir miktar düşürdüğümüz halde, geçen sene Avrupa'daki başarımızın ortada olduğu halde, bu telaşı niye? Şu an benim yöneticiliğim bitse ve böyle bir şey önüme gelse imza atmazdım. Atanların kararlarına saygı duyuyorum, demokratik ortamdır. Ama bana göre tarih bir gün imza atanlara hesap soracaktır."

"ZATEN BAŞARISIZ OLURSAK BURADA DURMANIN BİR ANLAMI YOK"

Güney, polemik ortamı yaratmak istemediklerini de vurgulayarak, "Biz deklere ettik ve dedik ki, 'İmza toplamaya gerek yok. Bırakın bizi Trabzonspor'a hizmet edelim. Günü geldiğinde hesabımızı vereceğiz. Zaten başarısız olursak burada durmanın bir anlamı yok.' Kulüp için bu kadar hizmet ederken ve aldığımız noktaya göre gerek borçlanma, gerekse ligdeki konum olarak kötüye gitmemişken, hangi noktada bizi eleştiriyorlar? Bir genel sekreter ve taraftar olarak imza toplayanlara soru soruyorum; 'Neden şu an Trabzonspor'un seçime gitmesini istiyorlar?. Neden Trabzonspor'a zarar vermek istiyorlar? 5-6 yıl tahammül edilen yönetimler varken, bize iki yıl tahammül edilemez mi?' Başarısız olursak zaten gideceğiz. Zaten Trabzonspor'da ne yaparsan yap, saha sonuçları iyi olmazsa durma şansın yok. "

"BAZILARININ OYUNCAKLARININ ELİNDEN ALINMASINDAN MI KORKULUYOR?"

Güney, açıklamalarını şöyle tamamladı:

"Bu tür polemiklere girmek istemiyorum ama, 'Acaba mevcut yönetimin başarılı olmasından mı korkuluyor? Bazılarının oyuncaklarının elinden alınmasından mı korkuluyor?' Bunları hiç söylemek istemiyorum. Polemiği seven bir insan değilim. Hiçbir zaman aleyhte konuşmadım. Avrupa kupalarındaki başarı ve Türkiye Ligi'ndeki konum ortada. Borcu arttırmadık. Bir takım kaynaklar bulduk. Bütün bu çerçeveyi göze aldığımızda, neden seçime gitmemizi istiyorlar? O zaman diyoruz ki acaba yönetimin başarılı olacağından mı korkuyorlar?"

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
TÜMÜ