Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Colangelo: "Carmelo'nun gelmesi, dikkat dağıtıcı olurdu"

Carmelo Anthony'nun bu yaz ABD Milli Takımı'na katılmaya çalıştığı, ancak genel menajer Jerry Colangelo tarafından geri çevrildiği açıklandı.

Carmelo Anthony'nun bu yaz ABD Milli Takımı'na katılmaya çalıştığı, ancak genel menajer Jerry Colangelo tarafından geri çevrildiği açıklandı.

Colangelo'nun, Melo'nun katılımını "dikkat dağıtıcı" bulduğu için reddettiği ortaya çıktı.

ABD Takımı, bu yaz birçok süperstar tarafından reddedildi, ancak Colangelo, elindei oyuncuların Çin'deki FIBA Dünya Kupası'nı kazanmaya yeteceğine inanıyor:

"Her şeyden önce Melo ile harika bir ilişkim vardı. Çok iyi bir iş yaptı. Aslında, uluslararası oyunlarda NBA'de olduğu kadar ya da daha iyi oynadı. Mesele şu ki, uluslararası oyunda çok iyiydi."

"Menajerinin neden kendisinin yer almasını istediğini, başka bir şans elde etmek istediğini anladım. Ancak Anthony'nin gerçekten tatmin olmasının tek yolu, NBA'de başka bir ekiple başka bir şans kazanması. Son zamanlarda, medyada agresif bir tavır sergiliyor, insanlara 'Hala oynayabildiğimi hissediyorum. Sadece bir fırsata ihtiyacım var, filan, filan, filan.' diyor. Bizim de konuştuğumuz gibi, bu daha çok dikkat dağıtıcı bir şey olurdu. Bizim bu takım kavramına odaklanmamız gerekiyor. Bir sürü yeni adamımız var ve bu yeni grupla gideceğiz. Ve bir şekilde farklı bir element eklediğinizde ve bu herhangi bir şekilde saptığında, kimyayı kaybedersiniz. Kararımın sebebi buydu. Bu Carmelo hakkında düşüncelerimi yansıtmıyor. Adamı çok seviyorum, ancak şu anda programımız için sağlıklı olacağını düşünmüyorum."

Anthony, Colangelo'nun 2005 yılında ABD Milli Takımı'nı ülkenin itibarını ve sıralamasını yeniden kazanmak için devralmasından bu yana iki turnuvada bulunmuştu.