Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Bulls, koç Fred Hoiberg ile yollarını ayırdı!

Chicago Bulls'un, baş antrenörü Fred Hoiberg'ün işine son verdiği açıklandı.

Chicago Bulls'un, baş antrenörü Fred Hoiberg'ün işine son verdiği açıklandı.

Bulls'un basketbol operasyonları başkan yardımcısı John Paxson, olayla ilgili duyuruda şunları söyledi:

"Bunun gibi kararları vermek asla kolay değildir, ancak bunun şu anda organizasyon için doğru seçim olduğunu hissettim. Kapsamlı bir değerlendirmeden sonra bu hamleyi ekibimizin genel gelişimi ile birlikte düşünmeyi seçtim. Bence, oyuncuların en iyi pozisyona gelmelerine yardımcı olmak için doğru yönde doğru adım atmamız ve doğru alışkanlıkları inşa etmemiz gerektiğine inanıyorum. Gelişim ve çabaları için, ekibimize olan bağlılığının yanı sıra Fred'e teşekkür etmek istiyorum."

Bulls'un daimi baş antrenörü olarak sezon sonuna kadar Jim Boylen'ın göreve geleceği de eklendi.

Hoiberg'ün işine son verilme haberine hazırlıksız yakalandığı ve takımla antrenman yapmak üzere hazırlanırken haberi aldığı bildirildi.

Hoiberg'ün koçluğa devam etmek istediği ve NBA'de kalmayı tercih ettiği söylendi. Hoiberg daha önce Iowa State Üniversitesi'nin antrenörlüğünü yapıyordu.
7/24 NBA