Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Baron Davis'ten Jay Williams'a büyük tepki: "Kapa çeneni!"

Eski NBA yıldızı Baron Davis, ESPN analisti Jay Williams'ın koronavirüs krizi ile ilgili olarak NBA'in mevcut durumu nasıl ele alması gerektiği hakkındaki yorumlarına tepki gösterdi.

Haber; Sporx.com
Eski NBA yıldızı Baron Davis, ESPN analisti Jay Williams'ın koronavirüs krizi ile ilgili olarak NBA'in mevcut durumu nasıl ele alması gerektiği hakkındaki yorumlarına tepki gösterdi.

Williams, LeBron James gibi oyuncuları, taraftarların devam eden salgınla başa çıkma stresinden kurtarmaya yardımcı olmak için "enerjilerini taşımaya" çağırmıştı:

"Seyircilerle oynamak, farklı türde bir enerji ortaya çıkarabilir ve zihinsel ya da fiziksel olarak yorulma anınız varsa buna cevap verebilirsiniz. Ama ona katılmıyorum… seyirci olmayan bir arenada oynuyorsanız, kendi enerjinizi üretmek zordur. Aynı zamanda, bir çocuğa sahip olmak üzere olan hamile olan kapı komşum için zor kocasının onunla hastaneye gidememesi de zor. Testlerin yapılmasını bekleyen, hastanelerin dışında duran binlerce insanı görmek benim için zor… Bu yüzden, hayranlar olarak sahip olduğumuza bir umut kalıbı varsa, 'Lütfen aklımızı şu anda dünyada olanlardan uzak tutalım.' Oyuncular için zor olan, taraftarı olmayan bir arenada oynamaksa, o zaman bunu yapmalıyız… Şu anda bir toplum olarak içinde bulunduğumuz bu korkunç durumdan aklımızı uzaklaştırma çabamızı sürdürmek için, süperstar oyuncularımıza ihtiyacımız var."

Davis, Twitter üzerinden şu anda dünyanın dört bir yanındaki mücadelelerin basketbolun gölgesinde kaldığına işaret etti:

"Birisi şunun ağzına bir pompa soksun. Kapa çeneni kardeşim. İnsanlar gerçekten hastalanıyor ve ölüyorlar. Kalkıp gidip kendi başına oynasın. Bundan çok sıkıldım."