Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Perkins: "Bu yılın şampiyonluğu, tarihin en büyüklerinden biri olacak!"

ESPN analisti Kendrick Perkins, NBA maçlarına katılan taraftar olmamasından ötürü, bu sezonun şampiyonluğunun en büyük şampiyonluklardan biri olacağını söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
ESPN analisti Kendrick Perkins, NBA maçlarına katılan taraftar olmamasından ötürü, bu sezonun şampiyonluğunun en büyük şampiyonluklardan biri olacağını söyledi.

Perkins için, Orlando bubble'ındaki sezon devamında, şampiyonluğu kazanmayı her zamankinden daha zor hale getirecek bir bileşen bulunuyor.

ESPN'in First Take programında, Perk şu açıklamaları yaptı:

"Bu şampiyonluğu kim kazanırsa kazansın, bu muhtemelen tüm zamanların en büyük şampiyonluklardan biri olacak. Şu anda koronavirüs salgınıyla yaşadıklarımız, ailelerini terk etmek zorunda kalan adamlar ve sosyal adalet konusu içinde olan bitenleri dikkate almamız gerekiyor.

Ama insanların, bu taraftarlarla oynamama konusunu nasıl göz ardı ettiğinden de bahsetmek istiyorum. Taraftarlar büyük bir rol oynar. Takımlar boşuna iç saha avantajı elde etmek için savaşmazlar. Bunun için savaşırlar, çünkü yedinci maçı, evlerinde kendilerini çılgınca destekleyerek zafere götürebilecek hayranlarının önünde oynamak isterler."