Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Nets, Iman Shumpert'ı serbest bıraktı

Brooklyn Nets, Wilson Chandler'ın dönüşünden önce bir karar vererek, veteran forvet Iman Shumpert'ı serbest bırakmayı seçti.

Brooklyn Nets, Wilson Chandler'ın dönüşünden önce bir karar vererek, veteran forvet Iman Shumpert'ı serbest bırakmayı seçti.

Shumpert'ın serbest bırakılması, takımın ölü para yemeden tek seçeneğiydi (ölü para: bir takımın artık ekipte olmayan bir oyuncuya harcadığı maaş tavanı parası).

Nets, Shumpert'ı geçtiğimiz ay rotasyona bir derinlik getirmesi için almıştı ve Chandler resmi olarak uzaklaştırma cezası listesine taşındığında, oluşan boşluğu doldurmuştu.

Shumpert Nets ile iyi uyum sağlamıştı, ancak 29 yaşındaki oyuncu geçici bir derinlik parçası olarak zorlu bir savaşa girmişti.

Shumpert, 13 maçlık süresinde iyi bir savunma performansı göstermiş ve gece başına 20 dakikadan az süre almıştı.

Chandler'ın, ligin uyuşturucu politikasını ihlal ettikten sonra aldığı cezanın 25. ve son maçı, bir sonraki maçlarından sonra bitmiş olacak ve uzaklaştırma cezası listesinden, asıl kadro listesine geçecek.