Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Morey: "Kareem böyle oynarken kimse sesini çıkarmıyordu ama"

Houston Rockets genel menajeri Daryl Morey, James Harden'ın top kullanma oranı yüksek hücumu sonucu edindiği istatistiklere karşı laf atanlara cevap verdi.

Haber; Sporx.com
Houston Rockets genel menajeri Daryl Morey, James Harden'ın top kullanma oranı yüksek hücumu sonucu edindiği istatistiklere karşı laf atanlara cevap verdi.

Bu eleştirileri yapanların ikiyüzlü olduğunu öne süren Morey, efsane oyuncu Kareem Abdul-Jabbar'ın kariyeri boyunca boyalı alanda aynı şeyleri yaptığını, fakat kimsenin kendisini bu kadar eleştirmediğini söyledi:

"Kareem maç başına onlarca kez bunu yaptığında kimse böyle değildi."

Morey, Harden'ın bu dönemin en iyi skoreri olup olmadığı sorulduğunda, cevabı "James pozisyon başına, tarihteki herkesten çok daha fazla sayı üretiyor." şeklinde.

Bazı kişiler, Harden için eleştirilerinde bunu bir pivot olarak değil, guard olarak yaptığı için daha acımasızlar. Morey, bu kişilere şu cevabı veriyor:

"Top elinde olan adamın şut atmaması gerektiğine dair uzun süredir devam eden bir basketbol algısı var. Dışarıda sokakta oynadığınızda bile, topu oyuna sokan adam şut atamaz diyorlar."