Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

LeBron: "Çin konusunda artık konuşmayacağım"

Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James, NBA'in Çin'deki durumuyla ilgilenmeyi bırakacağını ve bunun yerine Los Angeles Lakers'ın şampiyonluk kazanmasına yardım etmeye odaklanacağını söyledi.

Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James, NBA'in Çin'deki durumuyla ilgilenmeyi bırakacağını ve bunun yerine Los Angeles Lakers'ın şampiyonluk kazanmasına yardım etmeye odaklanacağını söyledi.

LeBron'un bu yorumları, Houston Rockets genel menajeri Daryl Morey'inin Hong Kong'taki protesto göstericilerini destekleyen bir tweet göndermesini "belki yanlış bilgilendirilmiştir" şeklinde yorumladıktan bir gün sonra geldi:

"Bazı şeylerden konuştuğumda, bana etki eden şeyler üzerine çok mantıklı bir bakış açısıyla konuşuyorum. Dün, ne hissettiğime ve Çin'de geçen o haftadan itibaren gördüğüm şeyler üzerine düşüncelerimi aktardım. Dün bunu açıkladığımı düşünüyorum. Söylediklerimi ve düşüncemin nereden geldiğini anlamayan kişilere, dün tweetlerle yanıt verdim. Bunu şimdi konuşuyorum. Artık konuşmayacağım."

"BEN SİYASETÇİ DEĞİLİM"


James, bir siyasetçi olmadığını, ancak tutkulu olduğu konularda sesini çıkarmaya devam edeceğini sözlerine ekledi:

"Biz şampiyonluk kazanmaya çalışıyoruz. Bunun için buradayız. Siyasetçi değiliz. Bu siyasi açıdan büyük bir şey. Ama biz liderleriz ve zaman zaman bir adım öne çıkabiliriz. Şu an için söylemiyorum, ama bir şeyler hakkında konuşman gerektiğini hissetmiyorsan, konuşmamalısın... Tüm dünyada sorunlar var, bence yapabileceğimiz en iyi şey, tutkulu hissettiğimiz bir konuyu konuşmak olur. Bu konuda çok fazla bilginiz yoksa ya da tam olarak anlamıyorsanız, konuşmanız gerektiğini düşünmüyorum çünkü sizi zor durumda bırakıyor."