Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Ibaka: "Kawhi harika adamdı, ayrılması beni biraz incitti"

Toronto Raptors uzunu Serge Ibaka, eski takım arkadaşı Kawhi Leonard, LA Clippers için ayrıldığında "biraz incindiğini" söyledi.

Toronto Raptors uzunu Serge Ibaka, eski takım arkadaşı Kawhi Leonard, LA Clippers için ayrıldığında "biraz incindiğini" söyledi.

Ibaka, Bleacher Report'un "How hungry are you?" şovunun sunucusu olarak, yakın zamandaki bir bölümünde radyo sunucusu Charlamagne Tha God'ı konuk etti.

Charlamagne, lafı dolandırmadan Ibaka'ya Leonard'ın ayrılışını sordu:

"Kawhi'ın 's*kerler' diyip ayrılması yazık oldu, gitmesi duygularını incitti mi?"

Ibaka'nın cevabı şu şekilde oldu:

"Biraz, çünkü o arkadaşımdı. Ve harika bir adam olmasıyla birlikte, harika da bir takım arkadaşıydı. Onu kaybetmek, elbette biraz incitti. Ama evine dönmeye çalışan birine kızamazsın."

Şampiyonluk kazanmalarının ardından, Kawhi'ın takımda kalmasını sağlayıp sağlamadığını sorulduğunda, Ibaka, Leonard'ın o yaz ayrılacağını hissettiğini söyledi:

"Memleketine dönmek istediğini biliyorduk. Şampiyonluğu kazandıktan sonra, 'Belki fikrini değiştirebilir, bir yıl daha kalır' diye düşündüm, ama olmadı."