Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Butler'ı Miami'ye ikna eden şey, Küçük Havana olmuş!

Jimmy Butler'in Miami Heat'e katılma kararının bir kısmının sadece takım ve bir bütün olarak organizasyonla değil, gerçek şehir için olduğu ortaya çıktı.

Haber; Sporx.com
Jimmy Butler'in Miami Heat'e katılma kararının bir kısmının sadece takım ve bir bütün olarak organizasyonla değil, gerçek şehir için olduğu ortaya çıktı.

Miami Herald'a göre, Butler'ın bu yıl başlarında, eski takımı Philadelphia 76ers'ın Miami Heat'le Dwyane Wade'in kariyerinin son maçının oynandığı gün, şehri keşfetmek için biraz zaman harcadığı açıklandı.

Miami Herald'daki habere göre:

"Butler'ın Miami kentiyle uyumuna gelince, kendisi Nisan ayında Little Havana'da bir tur yaparak şehri keşfetmeye başladı. 9 Nisan'da Philadelphia 76ers'ın, Wade'in kariyerinin son ev maçı öncesinde, Butler, günün ilk bölümünü bölge hakkında bilgi edinmek için kullandı. Butler, 'gerçek Miami' keşfetmeye kararlıydı ve tur atmak için Küçük Havana'da karar kıldı. Küçük Havana'daki turu sırasında Butler, o gün Domino Park'takilerden daha iyi bir domino oyuncusu olduğunu kanıtlamayı dört gözle bekliyordu. Parkta çift dokuz domino oynandığının farkında olmayan Butler'ın kafası karışmıştı, çünkü çocukluğundan beri çift altı setle oynamıştı. Grup en sonunda çift altı domino oynamakta karar kıldı. Ve elbette, Butler kazandı."

Butler, şimdiye dek Philadelphia, Minnesota veya Şikago'da bulunduğundan ötürü, Miami'ye göre daha soğuk iklimlerde yaşamıştı. Butler'ın ayrıca serbest oyuncu dönemi başladıktan sonra, Heat'le görüşme yaptıktan sonra, diğer takımlarla olan görüşmesini iptal ettiği de söylenmişti.