Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Beverley: "Sokaklardaki çocukların sesiyim..."

LA Clippers guardı Patrick Beverley, kendisi gibi sokaklardan gelip başarı elde edemeyen bütün çocuklar için basketbol oynadığını söyledi.

Haber; Sporx.com
LA Clippers guardı Patrick Beverley, kendisi gibi sokaklardan gelip başarı elde edemeyen bütün çocuklar için basketbol oynadığını söyledi.

Beverley, şu anda ligin en sert adamlarından biri olsa da, sokaklarda hayatta kalmak için mücadele eden küçük çocuklar konu olduğunda, ayrı bir yaklaşım sergiliyor.

Yoksulluk içinde büyümeye yabancı olmayan Beverley'nin basketbol oynamak için temel motivasyonlarından biri, bu yoksul ve çoğu zaman sorun yaşayan çocuklara ilham kaynağı olmak.

"BENİM GİBİ 10 MİLYON ÇOCUK VAR..."

Illinois eyaletinin Şikago şehrindeki zorlu sokaklarda büyüyen Beverley, çalkantılı geçmişini, her gün en iyi şekilde performans göstermek için motivasyon olarak kullanarak köklerine sadık kalıyor:

"Asla olmadığım biri gibi davranmam. Basketbol oynamasam, sokaklarda olurdum. Bunu, oraların berbat olduğu gerçeğine ışık tutmak için diyorum. Bu zihniyete sahip olmak bile öyle, 'ya hep ya hiç' zihniyetine..."

"Benim gibi 10 milyon çocuk var. New York'ta, Şikago'da, L.A.'de, Oakland'da, Atlanta'da, aynı şeyleri yapan ve başaramayan çocuklar; onların sesi yok. Ben onlar için konuşuyorum. Onlar için basketbol oynuyorum."

Beverley'nin burada vurgu yaptığı konu, sokaklardaki bir hayattan uzaklaşabildiği için çok şanslı olması. Akranlarından üstün olan basketbol yeteneği, onun işine yaramış olsa da, söylediği gibi, sokaklarda onun kadar şanslı olmayan milyonlarca çocuk var.