Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Spoelstra: "Jimmy, bana LeBron'u hatırlatıyor"

Miami Heat koçu Erik Spoelstra, bencilce olmayan yaklaşımı ve kazanmaya odaklanmasıyla Jimmy Butler'ı LeBron James ile karşılaştırdı.

Haber; Sporx.com
Miami Heat koçu Erik Spoelstra, bencilce olmayan yaklaşımı ve kazanmaya odaklanmasıyla Jimmy Butler'ı LeBron James ile karşılaştırdı.

Spoelstra, şu ifadeleri kullandı:

"Bir yıldız oyuncu için gerçekten nadir olduğunu düşünüyorum. Bu bakımdan bana LeBron'u hatırlatıyor. Takım arkadaşları hakkında çok bilinçli ve dikkatli ve takım arkadaşlarının, kendi hücum oyunun düşmesi pahasına olsa bile iyi oynamasını ve ritimde olmasını istiyor. Kaç atış yaptığını veya kaç sayı attığını umursamıyor. Gerçekten alt satırda sadece şu umurunda: 'Kazanıyor muyuz yoksa kazanmıyor muyuz? Ekibimizi kazanma pozisyonuna sokmak için doğru şeyi yapıyor muyuz?'"

Butler, sezon öncesi dönemdeki odak noktasının, kendi istatistiklerinin düşmesi pahasına, takım arkadaşlarının oyunun hızına ayak uydurmasını sağlamak olduğunu söyledi.

"SEZON UZUN, HERKES BİZE LAZIM"

Butler, hazırlık maçlarında maç başına 7.5 şutla ortalama 8.5 sayı ortalama yakalıyor.

"Pas ver, savun. Herkesin oyuna alışmasını istiyorum, özellikle de gençlerin. Zaman kendini gösterdiğinde, herkesten daha rahatım. Ben sadece burada herkesi rahat ettirmeye çalışıyorum. Bu uzun sezonda herkese ihtiyacımız olacak."