Queiroz: "Falcao ve James'i ben almadım!"

Kolombiya Milli Takım Teknik Direktörü Carlos Queiroz, Falcao ve James'i neden kadroya almadığını açıkladı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Queiroz: 'Falcao ve James'i ben almadım!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Ekim 2019 20:35
Kolombiya Milli Takım Teknik Direktörü Carlos Queiroz, Şili ve Cezayir maçları öncesi basın toplantısında konuştu.

Radamel Falcao ve James Rodriguez'in takıma çağrılmamaları hakkında gelen soruya Queiroz, "Falcao ve Rodriguez'i almadığımız için pişman değiliz. Geleceğe bakarak yolumuza devam etmeliyiz. Sonuçta sahaya Kolombiya Milli Takımı, en iyi şekilde kendisini temsil edecek futbolcularla sahada olacak. Eğer, futbolcularla ilgili gerçekleri bilmiyorsanız, futbolumuzla ilgili de birçok şeyi bilmiyorsunuz demektir. Falcao, 2014 Dünya Kupası sonrası maçlarımızın sadece yüzde 55'inde oynadı. Bazen sakatlıklar, bazen de teknik nedenlerden ötürü. Ben buraya en iyi oyuncularımı çağırıyorum ve her maça kazanmak için çıkıyorum." ifadelerini kullandı.

"KARARLARI BEN VERİYORUM"

James Rodriguez'in kendi isteğiyle çağrılmadığı yönündeki haberlere cevap veren Queiroz, "James benden böyle bir talepte bulunmadı. Haberler doğru değil. Hiçbir oyuncu benden böyle bir şey istemedi. Onu ben almadım, karar bana ait. Ana oyuncu grubumuz 15-16 kişiden oluşuyor. Bu grupla hedefimize doğru yol alacaız." diyerek sözlerini sürdürdü.

"Kolombiya halkı, milli takımına inanıyor." diyen Queiroz, "Kararları ben veriyorum ve bu kararlar üzerinde çok uzun süre düşünüyorum. Kararları, belli bir komitenin tavsiyeleri ve değerlendirmeleri üzerine alıyorum." sözleriyle konuşmasını noktaladı.
Tümü
TÜMÜ