Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Nash, Trae Young'da kendisini görüyor: "Yeteneklerimiz benziyor"

Hall of Fame oyuncu Steve Nash, Atlanta Hawks'ın genç point guard'ı Trae Young'da "kendisini gördüğünü" açıkladı.

Hall of Fame oyuncu Steve Nash, Atlanta Hawks'ın genç point guard'ı Trae Young'da "kendisini gördüğünü" açıkladı.

Young, bu yaz antrenmanını favori oyuncusu olan Steve Nash ile geçirdi. 21 yaşındaki Young, "GOAT" olarak adlandırdığı Nash'i soru yağmuruna tuttuğunu söyledi.

Trae, şu açıklamaları yaptı:

"En sevdiğim anılardan ve yaz dönemi anlarından biri Steve Nash ile çalışmaktı. Çocukken en sevdiğim oyuncuydu. Her şey sahada gördükleriyle alakalı. Ona nasıl ısındığını, bacaklarını nasıl hareket ettirdiğini ve uzun süre boyunca yüksek seviyede nasıl oynayabildiğini sordum. Daha çok, ikili oyunlarda neleri gördüğünü ve bazı şeyleri nasıl atlattığını sormamla geçti. Çok fazla soru soruyordum ve bana çok yardımcı oldu."

Young, Nash'ten orta mesafe oyunu için tavsiyeler istedi ve ikili aynı zamanda sahadaki açıların kullanılmasının, yön değiştirmeye yardımcı olmak için kalçalarının düşürülmesinin ve birebir eşleşmelerin doğru incelenmesinin öneminden konuştular.

"YETENEKLERİMİZ BENZİYOR"

Nash, Young'da kendisini gördüğünü ve "büyük potansiyeli" olduğuna inandığını söyledi:

"Farklı dönemlerden olabilecek en benzer oyunculardanız. Harika bir saha görüşü ve pas yeteneği var. Ama aynı zamanda harika bir skorer ve şutör. Kendisi point guardların önce hücum edebilme özgürlüğünün daha fazla olduğu bir çağda büyüyor. Benim çağımda büyümüş olsaydı, birinci sınıf bir point guard olabilirdi çünkü bunun için inanılmaz bir görüşü var."

"Yeteneklerimiz benzer. İkimiz de şut atıyoruz. İkimiz de üç seviyeden de skor üretmeyi seviyoruz: üçlükten, orta mesafeden ve çemberde yüksekten bırakılan toplardan. Çember etrafında yaratıcıyız, çünkü akranlarımızın bazıları kadar patlayıcı değiliz."