•  
  "Yöneticiler bizi yakan Şenol Güneş diyorlar!"
 •  
  "Beni de getirin" diyen golcüye Terim'den veto
 •  
  İşte Mariano için teklif edilen para, ONAY çıktı
 •  
  Ersun Yanal & Slimani! 30 dakika nasihat verdi
 •  
  ...Ve Kadıköy'de bugün Yanal'ı bekleyen sürpriz

Mustafa Cengiz: "Fenerbahçe'yi bu sezon Kadıköy'de yeneceğiz"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı.

Mustafa Cengiz: 'Fenerbahçe'yi bu sezon Kadıköy'de yeneceğiz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Mart 2018 10:59
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı.

Galatasaray'ın bu sezon Kadıköy'de Fenerbahçe'ye yeneceğine inandığını ifade eden Cengiz, "Her şeyin bir ilki vardır. İnşallah Kadıköy'de bir ilk olacak. UEFA'dan ceza gelirse B planımız var. Üçüncü yılımızda kara geçmeyi düşünüyoruz" dedi.

"500-650 MİLYON TL ZARARLA KARŞI KARŞIYAYIZ"

Gereksiz transfer harcamaları yapmamaları gerektiğinin altını çizen Cengiz: "Biz 3 yıllık projeksiyon koyduk. biz miniummu 3 ile 4 yıl istedik yönetim kurulundan. 2. yılda sıfıra gelmeyi hedefliyoruz, ben bunu camiaya da ilan ediyorum. Şu anda 500-650 milyon TL ile zararla karşı karşıyayız. bizim hedefimiz 2 yılda borcu sıfırlamak, biz bunu UEFA'ya da taahhüt ettik. Riva ile Florya'nın çok etkin ve doğru kullanılması gerekiyor. lüzumsuz transfer harcamalarına gitmemeliyiz. Riva'dan kırdırdığımız 500 milyonluk kaynağı olduğu gibi futbolcu transferine verdik. bu ağır yükü kaldırmak gerekiyor. Bizim kendi öz kaynağımız Riva ve Florya. 3-4 yılda çok önemli bir cazibe merkezi haline getirmeliyiz Riva ve Florya'yı" şeklinde konuştu.

UEFA'DA YAPILAN GÖRÜŞMELER

UEFA'da yapılan görüşmeler hakkında da konuşan Cengiz, ""Şimdi emlak konutun başında çok değerl yönetim var. ben geldiğim 2. günü temasa geçtim. Start verildiğ anda 844 tane villa var orda. 1 milyon dolara satığınızda 350 milyonluk gelir gelecek. satmak için doğru pazarlama yapmak gerekir. Galatasaray toplumunun önde gelenlerine satabilirsek, kesinle olur. Bizim gelişimiz camiada kıyam yarattı, ayağa kalkış yarattı. Biz geldiğmiiz günde 115 milyon TL'yi kendi kaynaklarımızla ödedik. 1 ayda 20'ye yakın kombine satıldı. Artı yellow friday yapıldı, dünyada görülmemiş bir taraftar hareketidir. bu UEFA'nın da dikkatini çekmiş zaten. Kayseri'den maçtan önce 'lütfen taraftarlar storelara hücum etsin stoklara hucüm etsin dedik' Dünyada ilk defa bir trend topic 24 saat dünya gündemizde kaldı. 2 günde 10 kat satış yaptık. BU bir taraftarlık hareketidir, bir ruh hareketidir. Biz bunları UEFA'ya anlattık, bir tutkunun, bizim gibi akdeniz bandındaki ülkelerde ayrı bir tutkudur. UEFA Galatasaray'ın gücünü çok iyi anlıyor, UEFA an an izliyor bizleri. Türkiye ile çok ilgileniyorlar, çünkü Türkiye'nin bir futbol ülkesi olduğuu biliyorlar. Türkiye futbolla yatıyor, futbolla kalkıyor" ifadelerini kullandı.

AZİZ YILDIRIM'A SAYGI DUYUYORUM

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki gerginlik hakkında da konuşan Cengiz, "Benim büyüdüğüm ortam kulüplerin maçlarında yanyana oturmaktı. Biz birlikte maç seyrederdik. sonra ortaya polis girdi. sonra bir erezyon oldu, sonra bir takım stat kapıları açıldı ikinci yarılarda. Kötü parayı, para kovar. kötü seyirciyi seyirci kovar. İyi kurttan kötü kurttan hangisi kazanacak diye sorarsanız hangisini beslerseniz o kazanır" dedi.

-Aziz Yıldırım ile ilgil görüşünüz nedir?
Şike süreciyle ilgili söylemlerim oldu. Fenerbahçe bizim çok büyük rakibimiz, Fenerbahçe ne kadar kaliteliyse biz o kadar büyük oluruz. O kadar kaliteli oluruz. Ben bütün camialara saygı içindeyim. ama ''respect'' saygı duymak zorundasınız. Ben bu bağlamda Aziz Yıldırım'ı başarılı buluyorum.Galatasaray, Fenerbahçe gibi camialara 20 yıl hizmet etmiş, tabii bir söylem söylemek sitemem. ben bunu söyleyemem Fenerbahçe camiası yanlış anlmasın, kim başkan olursa saygı gösteririz" şeklinde konuştu.

UEFA'YA KUŞUN KANATLARINI KIRMAYIN DEDİK

UEFA'daki görüşmeleri hakkında da konuşan Cengiz, "Ben UEFA'da açıkça Türkiye futbolla kalkıyor, futbolla yatıyor dedim. Hatta dışarda basın mensuplar var ben çağırmadım dedim. Ancak toplumun büyük kesimini ilgilendiriyor, biz dedik ki, lütfen Türkiye'ye destek olun, Türk futboluna yardımcı olun. Ben endişeyle gittim, batıyla sıkı temas içinde olna insanlardan biriyim. Siz Brezilya dediğinizde aklınıza ne geliyor? Futbol. Siz, Türkiye'de eğer savaş veya çatışmayı değil Galatasaray'ı akla getirirse ülke imajına da katkı yapar. Biz kendilerine bunu dedik, siz lütfen kuşun kanatlarını kırmayın" dedi.

GOMIS VE TERİM İLE UZUN YILLAR BERABER OLACAĞIZ

Galatasaray'ın Gomis'i gönderme gibi bir düşüncesi olmadığını ifade eden Cengiz, "Biz  hiçbir futbolcumuzu göndermeyiz (Gomis için) göndereceksek de önce teknik heyete sorarız. Bizde teknik kadro ne derse o olur ama son sözü yönetim söyler. Gomis insallah bizde giderek idol oalcak. Fatih hoca da ona önem veren, biz rakiba saygılı ölümüne mücadele eden futbolcular arıtoruz. Fatih hocada buna önem verir. Kesinlikle Fatih hocayla iş birliğini uzun soluklu görüyürum. Fatih hoca gecesini gündüzüne veriyor. Florya'dan 12 kamyon moloz çıkarttı. Yemek masasına kadar çevresini değiştirdi" ifadelerini kullandı.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol
TÜMÜ