Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray'da yılın öne çıkan şarkılarıGalatasaray, 2017-2018'de Süper Lig'i şampiyon tamamlayarak iki yıllık hasretine son verdi. Sarı-kırmızılı takım adına sezona damga vuran şarkıları sizler için derledik.

1- LeBron James Mix - Can't Hold Us
 
Fatih hoca, tesisten stada gidene kadar takım otobüsünde müzik dinlediklerini, son şarkıda ise herkesin camlara vurarak eşlik ettiğini ve motive olduklarını söyledi. Fatih Terim'in oyuncularını motive etmek için, Macklemore'un Ray Dalton ile birlikte seslendirdiği Can't Hold Us (Bizi tutamaz) adlı şarkının LeBron James mix versiyonunu dinlettiği ortaya çıktı. Fatih Terim bu şarkı için, "Biz Florya'dan stada gelinceye kadar şarkı dinleriz. Stada yaklaştımızda bu parçalardan en hareketlisi var o çalar. Yerli değil yabancı bir şarkı. Ben o şarkıyı özel yaptırdım. Kanınızı kaynatacak. Yerinizde durdurmayacak bir parça. Öyle bir müzik ki, stada geldiğinizde full konsantre oluyorsunuz. Camlara vuruyoruz. Ben de vuruyorum. Abdurrahim Albayrak da oluyor. Tempo için" şeklinde konuşmuştu.
 

2- Aleyna Tilki - Sen Olsan Bari
 
Galatasaray'ın yıldız oyuncusu Bafetimbi Gomis, son zamanların popüler şarkıcısı Aleyna Tilki'nin "Sen olsan bari" şarkısını söyleyip bu şarkıyı sosyal medyada paylaşmıştı.  B u şarkı daha sonra Gomis ile özdeşleşti ve gollerinden sonra statta çalmaya başladı. Taraftarlar da bunun "Bafetimbi Gomis, Bafetimbi Gomis oooo..." versiyonunu yaptı


3-  EZEL Soundtrack - Orjinal Dizi Müzikleri - Eyşan Unutamıyorum
 
Galatasaray taraftarı, Ezel isimli dizinin müziğiyle yeni bir besteye imza attı. Şarkının sözlerinde "Sen gözümün nuru, Adanmış hayatların umudu, Şanlı Galatasaray" ifadeleri yer aldı. Bu bestenin ardından sarı-kırmızılıların sosyal medya hesabından bir klip hazırlandı ve Galatasaray'ın şampiyonluk yolunda dikkat çeken müziklerden biri konumuna geldi. 
 

4 - Ebru Gündeş - Neredeydin
 
Galatasarary, Fatih Terim'in 3. dönemindeki ayrılığını hiç içine sinderememişti. Sarı-kırmızılılar çok bekledi, ıgor Tudor daha gitmdeden Fatih Terim'in gelmesi için sosyal medyada kenetlendi ve çarklar yerine oturdu. Fatih Terim yuvasına geri döndü.
 
Taraftarın ortak bir sözü vardı;
 
Bu zamana kadar neredeydin
Çok vakit kaybetmişim
İyi ki geldin yar gözümaydın
Ya hiç gelmeseydin
Ya hiç gelmeseydin
 

5 - Oğuzhan Koç - Vermem Seni Ellere

Fatih Terim'in Galatasaray'a 4. gelişinin ardından taraftar adeta çılgına döndü. Sonunda haklı da çıktılar ve bir şampiyonluk daha geldi. 21 şampiyonluğun 7'si Fatih Terim'e ait oldu 

Vermem seni ellere vermem 
Allah şahidim olsun 
Vermem seni ellere vermem 
Söz verdim bir kere dönemem
 
Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın