•  
    Hırvatistan kabustan tam 4 dakikada uyandı!
  •  
    Kroos coştu, Almanya güle oynaya bileti aldı!
  •  
    Hollanda'ya EURO 2020 için beraberlik de yetti!
  •  
    Andone değnekle geldi, Florya'daki O ANLAR!..
  •  
    Ersun Yanal onay verdi, büyük harekat başlıyor!

FIBA Erkekler Avrupa Kupası grup maçlarında ilk devre tamamlandı

Türk ekipleri Bahçeşehir Koleji ile Pınar Karşıyaka, ilk 3 maçın ardından gruplarında averajla ikinci sırada yer alıyor. Organizasyonda 6 ekip yoluna namağlup devam ediyor.

Kaynak: AA
FIBA Erkekler Avrupa Kupası grup maçlarında ilk devre tamamlandı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Kasım 2019 13:30
FIBA Erkekler Avrupa Kupası'nda birinci tur grup müsabakalarında ilk devre maçları tamamlandı.

İlk turda 8 grupta 32 takımın yer aldığı FIBA Avrupa Kupası'nda dünkü üçüncü hafta maçlarıyla ilk devre sona erdi. Türk temsilcilerinden D Grubu'nda yer alan Bahçeşehir Koleji, Romanya deplasmanında CSU Sibiu'u 83-81 yenerken, E Grubu'ndaki Pınar Karşıyaka da Belçika'da Phoneix Brüksel'i 79-66 mağlup etti.

İlk 3 maçın ardından 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet alan iki takım da gruplarında averajla 2. sırada yer alıyor. 

Namağlup yoluna devam edenler 

Gruplarını ilk 2 sırada tamamlayacak 16 ekip ikinci turda 4 gruba ayrılacak.

Organizasyonda 6 takım yoluna namağlup devam ediyor. 

A Grubu'nda Benfica (Portekiz), B Grubu'nda Ironi Ness Ziona (İsrail), C Grubu'nda Ventspils (Letonya), D Grubu'nda CSM CSU Oradea (Romanya), F Grubu'nda Tsmoki-Minsk (Belarus) ve H Grubu'nda Egis Kormend (Macaristan) yoluna namağlup devam ediyor.

Sonuçlar ve puan durumu
 

Gruplarda üçüncü haftada alınan sonuçlar, puan durumu ve 12-13 Kasım'da oynanacak dördüncü hafta maçlarının programı şöyle:

A Grubu

PVSK Veolia (Macaristan)-ZZ Leiden (Hollanda): 87-77

Benfica (Portekiz)-Inter Bratislava (Slovakya): 77-68

S Takım O G M A Y P
1. Benfica 3 3 0 269 248 6
2. PVSK-Veolia 3 1 2 255 254 4
3. ZZ Leiden 3 1 2 256 257 4
4. Inter Bratislava 3 1 2 223 244 4
PVSK Veolia-Inter Bratislava

ZZ Leiden-Benfica

B Grubu

Keravnos (Kıbrıs Rum Kesimi)-Kapfenberg Bulls (Avusturya): 76-70

Ironi Ness Ziona (İsrail)-Landstede Hammers (Hollanda): 92-90

S Takım O G M A Y P
1. Ironi Ness Ziona 3 3 0 261 243 6
2. Keravnos 3 2 1 242 242 5
3. Landstede Hammers 3 1 2 264 244 4
4. Kapfenberg Bulls 3 0 3 209 247 3
Ironi Ness Ziona-Kapfenberg Bulls

Landstede Hammers-Keravnos

C Grubu

Ventspils (Letonya)-Sigal Priştine (Kosova): 104-84

medi Bayreuth (Almanya)-Apoel Nicosia (Kıbrıs Rum Kesimi): 112-68

S Takım O G M A Y P
1. Ventspils 3 3 0 291 230 6
2. medi Bayreuth 3 2 1 286 252 5
3. Sigal Priştine 3 1 2 266 275 4
4. Apoel Nicosia 3 0 3 211 297 3
Apoel Nicosia-Sigal Priştine

medi Bayreuth-Ventspils

D Grubu

BC CSU Sibiu (Romanya)-Bahçeşehir Koleji: 81-83 

Fribourg Olympic (İsviçre)-CSM CSU Oradea (Romanya): 60-79 

S Takım O G M A Y P
1. CSM CSU Oradea 3 3 0 242 212 6
2. Bahçeşehir Koleji 3 2 1 225 212 5
3. Fribourg Olympic 3 1 2 202 229 4
4. BC SBU Sibiu 3 0 3 241 257 3
Bahçeşehir Koleji-Fribourg Olympic

BC CSU Sibiu-CSM CSU Oradea

E Grubu

Phoenix Brüksel (Belçika)-Pınar Karşıyaka: 66-79 

Spirou Basket (Belçika)-Donar (Hollanda): 87-56 

S Takım O G M A Y P
1. Spirou Basket 3 2 1 269 236 5
2. Pınar Karşıyaka 3 2 1 232 204 5
3. Donar  3 1 2 188 227 4
4. Phoneix Brüksel 3 1 2 233 255 4
Pınar Karşıyaka-Spirou Basket

Phoenix Brüksel-Donar

F Grubu

Kiev Basket (Ukrayna)-Tsmoki-Minsk (Belarus): 74-99

Levski Lukoil (Bulgaristan)-Dnipro (Ukrayna): 85-78

S Takım O G M A Y P
1. Tsmoki-Minsk 3 3 0 288 243 6
2. Kiev Basket 3 2 1 252 263 5
3. Levski-Lukoil 3 1 2 229 242 4
4. Dnipro 3 0 3 267 288 3
Levski Lukoil-Tsmoki-Minsk

Dnipro-Kiev Basket

G Grubu

Sodertalje (İsveç)-Balkan (Bulgaristan): 93-83

Enisey Krasnoyarsk (Rusya)-U-BT Cluj Napoca (Romanya): 97-87

S Takım O G M A Y P
1. Enisey 3 2 1 276 247 5
2. U-BT Cluj 3 2 1 265 257 5
3. Sodertalje 3 1 2 251 268 4
4. Balkan 3 1 2 245 265 4
Enisey-Balkan

U-BT Cluj-Sodertalje

H Grubu

Egis Kormend (Macaristan)-Kataja (Finlandiya): 81-75

Legia Varşova (Polonya)-Bakken Bears (Danimarka): 83-84

S Takım O G M A Y P
1. Egis Kormend 3 3 0 242 216 6
2. Bakken Bears 3 2 1 254 240 5
3. Legia Varşova 3 1 2 229 213 4
4. Kataja 3 0 3 200 256 3
Kataja-Legia Varşova

Egs Kormend-Bakken Bears

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
  • PUAN DURUMU
  • FİKSTÜR
  • STSL
  • 1.Lig
  • İng
  • Alm
  • İsp
  • İta
  • Fra
  • Hol
TÜMÜ