Fatih Terim'den Falcao açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Konyaspor maçı sonrası Radamel Falcao açıklaması yaptı.

Haber; Sporx.com
Fatih Terim'den Falcao açıklaması
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Ağustos 2019 00:20
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Konyaspor karşılaşmasının ardından Radamel Falcao transferiyle ilgili soruya yanıt verdi.

"FALCAO OLURSA SÖYLERİZ AMA
ÜLKEMİZDE FUTBOL EKONOMİSİ KÖTÜ"

Fatih Terim'in Falcao transferiyle ilgili sorulan soru üzerine "Konu hep Falcao ama ben başka şeyler söylemek istiyorum. Başkanımın, yönetimin, bu işle ilgili arkadaşların gerekeni yaptığını görüyorum. Ancak bazen olmuyor. Olmama sebebi en başta UEFA! O kadar kolay değil, canımızı acıtıyorlar. Haklılar, bir şey demiyorum. Kulübün ekonomik durumu ne, dengeler ne olacak? Galatasaray'ın geleceğini düşünmek zorunda mıyız, evet! Kulüplerimiz, bankalar önünde sıraya giriyor. Çok dikkatli olmalıyız. Bu iş ekonomik olarak böyle gitmeyecek. Zaten makas açılmış durumda. Galatasaray'ın geleceği çok önemli. Ben böyle deyince, 'Acaba hoca, Falcao'yu istemiyor mu?' diyecekler. Bu sefer de 'Hoca istiyor, alalım.' Kim istemez Falcao'yu! Olursa olur, olmazsa yapacak bir şey yok. Falcao'nun klasını bir kenara bırakacak olursak Galatasaray'ın geleceğini de düşünmek zorundayız. Galatasaray'ın ekonomisini de düşünelim. Futbol ekonomisi iyiye gitmiyor. Kaldı bir hafta, inşallah hayırlısı olur. Falcao denildi mi, bir stoper, bir orta saha daha var mı diyorum. Falcao olursa, ilk biz söyleriz. Her gün bir yere gidiyor, bir yere geliyor. Biz de şaşırdık. Hayırlısı neyse o olsun. Puan kayıpları telafi edilir ama Avrupa ile ara açıldı. Başımızdaki UEFA kılıcı, aynı kulvarda, eşit şartlarda oynatmıyor." açıklamasını yaptı.

"BU BİR HAFTADA BAŞKA ŞEYLER DE OLABİLİR"

Basın toplantısında da Falcao sorularını yanıtlayan Fatih Terim "Bana da herkes Falcao'yu soruyor. Kendi ailem de soruyor, ABD'den kızım da arıyor, Falcao'yu soruyor. Bunu doğal karşılıyorum. Bizim orta saha, stoper ihtiyacımız da var. Takımdaki dengeler var, FFP var, bunlara dikkat edelim derken, millet 'Hocanın Falcao ile ilgili istememe durumumu var' diyor. Cezalıydım, konuşamadım. Falcao'yu hangi hoca istemez? Herkes transfer istiyor. Dengeleri koruyarak bir şeyler yapmalıyız. Son bir haftaya girdik, keşke daha evvel halledebilseydik. Ancak Galatasaray'ın ekonomik durumunu da düşünmeliyiz. Arkadaşlar hangi kulüp ekonomik olarak iyiye gidiyor, söyler misiniz? Şampiyonlar Ligi'nde bazı rakiplerimiz, 100 milyon eurodan aşağıya adam almıyor. Yönetim uğraşıyor. Bu bir haftada sadece Falcao değil başka şeyler de olabilir. Keşke olsa." ifadelerini kullandı.

"BİR DE DIAGNE MEVZUSU VAR!"
"YÖNETİM FALCAO AÇIKLAMASI YAPAR"

"Radamel Falcao olmazsa B planı var mı?" sorusunu yanıtlayan Fatih Terim "Olay sadece Falcao değil! Daha yeni başka bir santrforumuzu verebildik. Sezon bittiğinden beri bir Diagne mevzusu var. Bir tarafta Falcao mevzusu var. Herhalde yönetim bir son tarih koyacaktır. Ancak iyi niyetle uğraşıldığını görüyorum. Bir yandan borç ödüyorsunuz, bir yandan UEFA'nın şartlarını yerine getiriyorsunuz, bir yandan her kulvarda şampiyonluk yarışı yapıyorsunuz, bir yandan Şampiyonlar Ligi'ne hazırlanıyorsunuz, bunlar hiç kolay değil. Santrfor alınmasını isteriz ama olmazsa, dünyanın sonu değil. Galatasaray yönetimi riske girmeye de hazır ama bir şeyle değil, birkaç şeyle uğraşıyoruz. Galatasaraylılar'dan ricam, kendi içimizde birleşmeliyiz. Ben de sezon başı tam kadro olmak isterim. Herkes en üst seviyeden istiyor, itirazım yok ama bir çok da sorun var. İnsaflıca yaklaşmak lazım. Keşke Falcao gelseydi de, Denizlispor maçından itibaren oynasaydık. Herhalde yarın ya da öbür gün, 'Oluyor, olmuyor, vazgeçtik veya B planımız, C planımız budur' falan diye bir açıklama yaparız." dedi.

"YÖNETİM BAZEN FAZLASINI AÇIKLIYOR"
"2,5 MİLYON EURO AÇIK VAR"


Sarı-kırmızılı yönetimin diğer takımlara göre oldukça şeffaf olduğunu hatırlatılması üzerine Terim "Başkanımız ve yöneticilerimiz oldukça şeffaf, hatta bazen fazla şeffaflar, açıklanmaması gereken şeyleri de açıklıyorlar. FFP ile ilgili eksiğimiz var. Rakamda yanılabilirim ama 2,5 milyon euro ve daha üstü gibi... Bunu halletmek zorundayız, yoksa da elimizden oyuncu çıkartmak zorundayız. Geldiğimizden beri bu dertle uğraşıyoruz. Şampiyonluğa giderken oyuncu satıyoruz, devamlı satıyoruz. Doğru yolda gidiyoruz. Eksik yapmadık, UEFA'dan takdir alıyoruz. Durum bu. Bunu iyi incelemek ve iyi bilmek lazım. Böyle bir konuda yorum yaparken, dikkatli konuşmalıyız. Anlamadığım, UEFA, Şampiyonlar Ligi'nde olmaması, yarışmamızı istiyor ama... Sattığın kadar almak zorundasın diyor. UEFA kılıcı başımızda, bunu da yerine getirmek zorundayız. Yoksa sıkıntı oluyor."

"MARCAO VE SERI'YE YAKIŞMADI"

Maçla ilgili de konuşan Fatih Terim "11 kişi ile oldukça değil, tamamen baskılıydık. Özellikle ikinci yarıda gole kadar, hatta Seri'nin atılmasına kadar muhteşem bir oyun oldu. Bu kadar iyi oynamışken, efor harcamışken, son 15 dakikada 10 kişi kalmak handikap oldu. Lige böyle başlamamalıydık ama futbol da böyle bir şey. Ne Marcao'nun ne de Seri'nin profesyonelliklerine yakışmadı. Onlar haksız, hakemler haklı. Hakem VAR'a bakmadan da atabilirdi. Geçen hafta da iyi bir hakem vardı. Biz, kendimize bakacağız. Auta giden top, iki kişi birbirine giriyor ve gol yiyoruz. Oluyor böyle şeyler. Oyunumuzu daha da geliştirmeliyiz. Şampiyona yakışan bir başlangıç olmadı. Bundan sonra inşallah keyif vermeye başlarız." diye konuştu.Tümü
TÜMÜ