Fatih Terim'den Dursun Özbek'e; "Gelemem, Aysal dönebilir"

Başkan Dursun Özbek çok kızgındı. Florya'ya baskın yaptı. Bazı yöneticiler Fatih Terim'le temasa geçti. İmparator, "Mayısta seçim olacak. Ünal Aysal'ın geri dönme ihtimali var. Onunla çalışmam" diye reddetti.

Haber; Akşam
Abone Ol
Fatih Terim'den Dursun Özbek'e; 'Gelemem, Aysal dönebilir'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Kasım 2017 09:11
Galatasaray - Fatih Terim ilişkisi içerisinde çarpıcı gelişmeler yaşanıyor... Takımın kötü futbol oynayarak kaybettiği Trabzonspor ve 5-1 yenildiği Başakşehir karşılaşmasından sonra gönderilmesi yüksek sesle konuşulan Igor Tudor için Başkan Dursun Özbek Florya'ya çıkarma yaptı. Özbek burada Tudor'u muhatap almadı ve Sportif Direktör Cenk Ergün ile görüştü.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre; Bu sırada bazı yöneticilerin, Fatih Terim'in kapısını çaldığı ve "Olası bir mağlubiyette Tudor gönderilecek, yeniden döner misin?" dediği öğrenildi. Terim'in, G.Saray'a olan bağlılığından dolayı teklife sıcak baktığı öğrenildi. Ancak İmparator'un bir çekincesi vardı.RET CEVABI GERİ ADIM ATTIRDI

Başarılı çalıştırıcının, yöneticilere, "Elbette ki G.Saray'da her zaman çalışmak isterim. Ancak mayıs ayındaki başkanlık seçimlerinde Ünal Aysal'ın aday olma ihtimali var. Eğer Aysal yeniden seçilirse, onunla çalışamayız. Bu yüzden gelemem" dediği kaydedildi. Gelişmeleri yakından takip eden Başkan Özbek'in ise bu görüşme üzerine seçim çalışmalarına hız verdiği öğrenildi. Ayrıca Başkan Özbek, Fatih Terim'in bu düşüncesinin ardından Tudor'a biraz daha sabretmek gerektiğinin kararına vardı.

YENİ YÖNETİME GÖRE İŞ DEĞİŞİR

Terim'in gelen teklifi Aysal'ı hedef göstererek geri çevirmesinin, 'Özbek yönetimine güvenmiyor' yorumunun yapılmasına neden oldu. Tecrübeli çalıştırıcının mayıs ayında yapılacak olan seçimle birlikte başa gelecek olan yönetime göre kararını değiştirebileceği de konuşuldu. Ancak takımın şampiyon olması halinde Dursun Özbek'in yeniden aday olabileceği ve koltuğunu koruyabileceği ihtimali de bulunuyor. Bu gelişmelerin gölgesinde takımın ligde alacağı sonuçlar, yeni kararlar doğurabilir. Özellikle Beşiktaş derbisi takımdaki taşları yerinden oynatabilir.DURSUN ÖZBEK NE DEMİŞTİ?

Igor Tudor ile yollarını ayıracaklarına yönelik uzun süredir basında haberlerin yer aldığını dile getiren Özbek, "Haftalardır bu konu yazılıp, çiziliyor. Böyle bir yorumda bulunmamış olmama rağmen birçok mecrada benim ağzımdan yazılıyor. Bir takım düşünün, ligin başından itibaren lider ve en çok gol atan ekip. Münferit alınan sonuçlar üzerinden antrenörün değerlendirilmesinin Galatasaray'a zarar verdiğini düşünüyorum." diye konuştu.

Tümü
TÜMÜ