Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Durant ve Draymond, o kavganın perde arkasını anlattılar!

Eski Golden State Warriors takım arkadaşları Kevin Durant ve Draymond Green, 2018-19 sezonundaki kavgalarının gerçekte olduğundan çok daha büyütüldüğünü belirttiler.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Eski Golden State Warriors takım arkadaşları Kevin Durant ve Draymond Green, 2018-19 sezonundaki kavgalarının gerçekte olduğundan çok daha büyütüldüğünü belirttiler.

KD ve Green, "The ETCs with Kevin Durant" podcasti'nin son bölümünde olayla ilgili açıklamalarını sundular.

Durant, olayı kendi gözünden şu şekilde anlattı:

"Aklımda o hücumun şöyle olacağını öngörmüştüm; savunma yapacaktık, ribaundı alacaktım, topu getirecektim ve yarı sahayı geçer geçmez şutu kaldıracaktım. O noktada aramızda uyumsuzluk oldu. O düşündüklerimi yapmayı çok istemiştim ama Draymond farklı bir şekilde düşündüğü için çatışmıştık."

Bu uyumsuzluk, ikili arasında bazı sert sözlerin sarfedilmesine neden olmuştu.

"KOŞSAYDIN PASI ATACAKTIM!"

Draymond'ın tarafından ise, olay şu şekilde gelişmişti:

"Top kaybı olduktan sonra saha dışına yürümüştüm ve Kevin 'Topu bana ver!' diye bağırmıştı. Ben de ona öylece bakarak, tam olarak şunu demiştim: 'Koşsaydın pas atacaktım a.... k...'"

Green, olayı büyük bir mesele olarak görmediğini, çünkü Durant'in kendisine "gerçekten küfredebilecek tek kişi" olduğunu söyledi. Ayrıca olayın medyada yer almasının ve tek maçlık bir uzaklaştırma cezası almasının, durumu daha da kötüleştirdiğini açıkladı.

Durant de bu düşünceye katılarak, medyanın tutumunu, "Çok sinirlenmiştim çünkü bunun üzerine akbaba gibi üşüşeceklerini biliyordum. Bunu, beni gruptan ayırmak için kullanacaklarının farkındaydım." şeklinde yorumladı.

Durant sonrasında, ikilinin ertesi hafta Dallas'ta karşılıklı oturarak aralarını düzelttiklerini sözlerine ekledi.