Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Derrick Rose: "Artık ailemleyim, mutluluğu buldum"

Detroit Pistons'ın 31 yaşındaki guardı Derrick Rose, Detroit'teki basketboldan memnun olduğunu ve artık "mutluluğu" bulduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com
Detroit Pistons'ın 31 yaşındaki guardı Derrick Rose, Detroit'teki basketboldan memnun olduğunu ve artık "mutluluğu" bulduğunu söyledi.

Bu yaz Pistons'la iki yıllığı 15 milyon dolarlık bir anlaşma imzalamış olan Rose, modunu şu şekilde açıkladı:

"Bir sürü şeyle uğraşıyordum, sakatlıklarım oldu, saha dışı şeylerle uğraşıyordum. Kendimi içinde bulduğum birçok durum oldu ve şu anda bulunduğum yeri bulmak için çok uğraşmam gerekti. Bulunduğum yer olarak gördüğünüz ise, mutluluğum."

New York Knicks ile 2016-17 sezonunda Rose, bir hukuk davasında tecavüz suçlamasıyla karşı karşıya kalmış, ancak jürinin reddiyle aklanmıştı. Aynı sezon, bir aile sorunu yüzünden ortadan kaybolmuş ve dördüncü diz ameliyatını geçirmişti. Bir yıl sonra Cleveland Cavaliers'la birlikte, sezonu ayak bileği sakatlığıyla kısalan Rose'un, 2018-19 sezonunda Minnesota Timberwolves'dayken geçirdiği ayak bileği ve dirsek sakatlıkları, kendisini kenarda oturmaya zorlamıştı.

"Artık ailem yanımda, üç çocuğum var ve bulunduğum yerden dolayı mutluyum. Her şeyi karşılamaya ve öğrenmeye, ayrıca müteşekkir olmaya çalışıyorum."