Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

NBA'den maç takviminde kritik 5 değişiklik!

NBA yönetimi, 30 takımdan gelen talep üzerine maç takviminde kritik değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.

NBA yönetimi, 30 takımın da uzlaşmaya vardığı maç takviminin yeniden düzenlenmesi talebini gündemine aldı.

En gözde süperstarların bazı kritik maçlarda dinlendirilmesi ve ulusal televizyon gelirlerinin düşmesi üzerine yayıncıları da memnun edeceği ifade edildi. ESPN'deki haberde, yeni maç takviminin sakatlık riskini de azaltacağı bilgisi verildi.

NBA'in maç takviminde düzenleyeceği noktalar şu şekilde belirtildi:

- Bir takım 5 günde 4 maç veya 30 günde 18 maç yapmayacak.

- Bir takımın 7 günlük süreçte 5 maç yapmasının önüne mümkün mertebe geçilecek ve bu oran yüzde 40 oranında düşürülecek.

- Üst üste iki gün yapılacak maç sayısı düşürülecek.

- 2000 milin üstündeki tek maçlık deplasmanlar yüzde 67 oranında azaltılacak ve takvimde en fazla 11 adet böyle maça yer verilecek.

- Hafta sonu maçlarının sayısı 549'dan 568'e çıkarılacak. En büyük artış cumartesi günü maçlarında yaşanacak. NBA, Amerikan Futbolu maçlarının saatlerine göre düzenlemeler yapacak.

 


7/24 NBA TÜRKİYE