Ümit Milli Bayan Takımı Polonya'da

Haber; AA
Abone Ol
Ümit Milli Bayan Takımı Polonya'da
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Temmuz 2009 19:17
Ümit Milli Bayan Basketbol Takımı, Avrupa Şampiyonası'na katılmak üzere Polonya'ya gitti.

Bayan Milliler, 9-19 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek şampiyonada, (A) Grubu'nda ilk maçını 9 Temmuz'da İspanya ile yapacak. 10 Temmuz'da Almanya ile karşılaşacak Ümit Milliler, gruptaki son maçında ise 11 Temmuz'da Ukrayna ile oynayacak.

Ümit Milli Bayan Basketbol Takımı Antrenörü Aziz Akkaya, Polonya seyahati öncesi Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, hedeflerinin, her zaman olduğu gibi bir ilki başarmak olduğunu belirterek, ''Çok iyi bir derece de ummadığımız sonuçlar da alabiliriz, ama hedefimiz bir ilki başarmak. Daha önce 3 kez alınan dördüncülüğümüz var. Amacımız ilk madalyayı elde edebilmek. Bunun için mücadele edeceğiz'' dedi.

Ümit Bayan Milli Takımı Menajeri Arzu Özyiğit de güzel bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ve herhangi bir sorunlarının bulunmadığını kaydederken, hedeflerinin büyük olduğunu ve dereceyle döneceklerine inandığını söyledi.

Polonya'ya giden milli takım kafilesinde yönetici Füzen Sönmez, menajer Arzu Özyiğit, antrenörler Aziz Akkaya, Erkan Metin ve Mine Emre ile şu sporcular bulunuyor:

Cansu Aslan (Samsun Basketbol), Bahar Yapar, Halime Uykan, Yelda Kavazoğlu (İstanbul Üniversitesi), Yasemen Saylar (Galatasaray), Damla Zengin (Çankaya Üniversitesi), Gonca Karataş, Gamze Zeren (Beşiktaş Cola Turka), Burcu Çiğil, Gülşah Gümüşay (BOTAŞ Spor), Duygu Fırat (Fenerbahçe), Tuğçe Canıtez (Ceyhan Belediyespor). 

Tümü
TÜMÜ