Sporx Extra Arama Logo

Olcay Şahan'ın açıklamalarıyla sıra dışı bir futbolcu olduğunu gösteren 15 sözü
18

01.04.2018 (GALATASARAY)

Galatasaray taraftarını tebrik ederim. "Şikeci Trabzon" dediklerine göre Fenerbahçe'yi destekliyorlar demektir. Taraftarların birbirlerini desteklemesi güzel bir şey!

17

22.08.2017 (FENERBAHÇE)

Attığım golde Volkan abiyi kadar suçlamaya gerek olmadığını düşünüyorum çünkü gerçekten iyi vurdum. O golü sadece kaleci hatasına bağlamak yanlış olur. Burak Yılmaz abi sakatlanıp çıkmasaydı Fenerbahçe maçını ilk yarıda bile koparabilirdik. Bu ligde bizi zorlayan kimse olmaz. Biz kendimizi zorlarız.

16

27.08.2017 (AYKUT KOCAMAN'A CEVAP)

Göztepe maçını değerlendirmeye gerek yok. Her şey belli. Bizim 50. yılımız. Hakemlere karşı saygımız var. Ama onların da bize saygısı olması lazım. İki haftadır bazı insanlar boş boş konuşuyor ''Trabzonspor sert oynuyor'' diye. Bazı insanlar dışarıdan baskı yapıyor diye hakemler de bizi doğrayamaz. Biz Trabzonspor'uz, hakemlerin bizi doğramasına biz izin vermeyiz, bu kulüp izin vermez (Aykut Kocaman: Trabzonspor'un 2 haftayı kırmızı kart görmeden geçirmesi işin hakikaten ilginç bir boyutu)

15

03.09.2017 (GOLDE SEVİNMEDİ)

Ben Beşiktaş’ta çok özel günler yaşadım. Şimdi Trabzonspor’un oyuncusuyum ve bu formayı nasıl sahiplendiğimi herkes biliyor. Ancak bazı art niyetli insanların beni hedef göstermesi çirkin

14

20.03.2013 (ELAZIĞSPOR)

Kendimi yorumlamak istemiyorum. Önümde Bilica vardı ama vurmayı denedim. Müthiş sol ayağımla yapıştırdım ve gol oldu.

13

27.09.2015 (FENERBAHÇE)

Fenerbahçe'nin hakem tepkisi için de yorum yapan Olcay, "Canımızın yandığı derbi maçlardan sonra biz çok ağladık, isyan ettik hakemlere. Bırakın şimdi biraz da onlar ağlasın"
12

RÖPORTAJLARINDAN KESİTLER

11

BEŞİKTAŞ'A ZAAFIM VAR

Sergen ve Delgado'dan sonra 10 numarayı giymem tepki çekti ama Beşiktaş'ta kendimi kanıtladım. 5 sene önce geldiğimde aç ve şampiyonluk yaşamamış Beşiktaş vardı ama başardık. Aynı potansiyel Trabzonspor'da da var. Beşiktaş beni Olcay Şahan yaptı. Beşiktaş'a zaafım var. Ama artık %100 olarak Trabzonspor'dayım (13.01.2017)

10

TRABZONSPOR'DA BIRAKMAK İSTERİM

Stadyum açılışları konusunda şanslıyım. Mersin, Antalya ve Beşiktaş’ın stadyum açılışlarında yer aldım. Son olarak da Medical Park Arena’nın açılışında forma giymek nasip oldu. Trabzonspor ülkenin en büyük kulüplerinden bir tanesi. Şu an mutlu olduğum yerdeyim. Bu sebeple futbolu Trabzonspor’da bırakmak istiyorum. Amacım burada tarih yazmak. Daha sonra teknik adamlık yapmak istiyorum (05.04.2017)

9

SOL AYAK ESPİRİYDİ

Maçtan sonra golü anlatır mısın dediler. Golü herkes gördü. Ne demek gerekiyordu bilemiyorum. Sol ayağım kötüdür. Onu yürümek için kullanıyorum mu demeliydim? Ben de bir espiri yaptım

8

DORTMUND'DAN DAHA İYİ

Samet Hocam benim gözümde 1 numara. Çünkü beni Beşiktaş'a o getirdi. Bana çok destek çıkıyor. Hocamı çok seviyorum. Beşiktaş maçı öncesinde Galatasaray maçından önce otobüste yaşadığım his Dortmund'ta 80.000 kişinin içinde oynadığım histen daha etkili ve güzeldi. (04.11.2012)

7

PATATES EDERİM

Babam futbolcu olmam için çok uğraştı. Abim de futbol oynuyordu. Hatta benden daha teknik ve hızlıdır. Ama uzun mesafede onu patates ederim.

6

FORMUNUN SIRRI

Bal, pekmez ve keçiboynuzu yiyerek enerjimi koruyorum. Babam bana sabah bir kaşık pekmez yedirmeden rahat edemez.

5

ANKARA HAVASI SEVİYOR

Her türlü müziği dinlerim. Türkçe pop müziği çok seviyorum. Dans etmeyi seviyorum. Ankara havası oynamayı da çok severim.

4

GALATASARAY İTİRAFI

Galatasaray daha çok bonservis vermişti. Ama Beşiktaş'ı daha fazla forma şansı bulacağımı düşündüğüm için tercih etmiştim

3

100 MİLYON EDERLER

Beşiktaş’ta tüm oyuncular para ediyor. Gökhan, Tolgay, Oğuzhan, Mustafa, Ersan, Necip... Hepsini satsan en az 100 milyon kazanılabilir

2

ARDA PİŞTİDE GİTTİ

Arkadaşlarla pişti oynarken Arda’nın Barcelona’ya transfer haberini aldık

1

BONUS: EFSANE ÜÇLÜSÜ