Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Curry: "10 yıl önceki durumumuz, bundan daha zorluydu"

Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, Warriors'ın 10 yıl önceki durumunun, bu sezonla karşılaştırıldığında daha zor olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com
Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, Warriors'ın 10 yıl önceki durumunun, bu sezonla karşılaştırıldığında daha zor olduğunu söyledi.

Curry, 10 yıl önce Warriors'a ve lige ilk geldiği dönemde, genel durumun, takımın şu an yaşadıklarından "daha zor" olduğunu açıkladı.

Curry, çaylak yılında halen bir şeyleri çözmeye çalıştıklarını ve bu durumun gerçekten zor olduğunu paylaştı:

"Buraya ilk geldiğimizde kesinlikle daha zordu. Birincisi, ne yaptığımı bilmiyordum. Bu durumu çözmeye çalışan gençlerdik. Ne bilmediğinizi bilmemeniz zordur, çünkü bu sürecin çok başındaydık. Pencereden ilk bakış çok zorluydu."

2009-10 sezonunu Warriors, 26-56 serisiyle tamamlamış ve Batı Konferansı'nı sondan üçüncü, NBA'i ise sondan dördüncü tamamlamıştı.

O zamana kıyasla, 2019-20 Warriors'ın durumu, sadece yıldız oyuncuların sakatlanması ve önümüzdeki sezon tamamen sağlıklı olmalarının beklenmesiyle, daha iyi gözüküyor. Bunun dışında, geçen süreçte bir kazanma kültürü yaratmaları da cabası oldu.