Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Cuban: "Dirk, hayatımda bir ilham kaynağıydı..."

Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, takımın efsane ismi Dirk Nowitzki'nin hayatını nasıl etkilediğinden bahsetti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, takımın efsane ismi Dirk Nowitzki'nin hayatını nasıl etkilediğinden bahsetti.

Cuban kısa süre önce ESPN ile "DangerTalk" podcast'ine katıldı ve Nowitzki'nin Dallas toplumu üzerindeki etkisi hakkında konuştu:

"Dirk, çocuk hastanesinin kanser bölümünü arardı ve geleceğini söylerdi. 'Mavs bunu ayarlayabilir mi?' ya da 'Birkaç kamera falan da götürelim' demezdi. 'Ziyarete geliyorum' derdi ve orada saatlerini harcardı.

Yani bu delice, değil mi? Böyle zamanını ayırabiliyor olması. Ve kendisi benim için büyük bir ilham kaynağı olmuştu. Bir hayır kurumu beyzbol maçı var, hayır amaçlı bir tenis turnuvası var ve çocuklarla da sürekli tüm bunları yapıyor. "

Dirk tüm kariyerini Mavericks ile geçirmiş ve takım için her zaman elinden gelenin en iyisini yapmıştı. Dahası, takımı 2011'de Miami Heat'e karşı bir NBA şampiyonluğuna taşımıştı.